Experto24.pl https://www.experto24.pl Porady ekspertów, narzędzia, specjaliści PL-pl Fri, 26 Apr 2024 16:28:32 +0200 Toyota Prius+ https://www.experto24.pl/lifestyle/auto-moto/samochody-uzywane/autosegment-k/toyota-prius-.html 8cb6959d4234c63efc492515783b8cc4 Sat, 29 Sep 2012 00:00:00 +0200 Experto24.pl Toyota Prius+ to nowy na rynku kompaktowy minivan zaliczany do klasy niższej średniej, jednak z uwagi na charakter nadwozia zaliczany do segmentu K, czyli vanów. Produkcja i sprzedaż modelu Prius+ rozpoczęła się w 2012 roku, zaś model korzysta z technicznych rozwiązań zastosowanych w znanej od lat, hybrydowej Toyocie Prius. < Toyota Prius+

Toyota Prius+

Experto24.pl

Toyota Prius+ to nowy na rynku kompaktowy minivan zaliczany do klasy niższej średniej, jednak z uwagi na charakter nadwozia zaliczany do segmentu K, czyli vanów. Produkcja i sprzedaż modelu Prius+ rozpoczęła się w 2012 roku, zaś model korzysta z technicznych rozwiązań zastosowanych w znanej od lat, hybrydowej Toyocie Prius.

Zalety Toyoty Prius+ to przede wszystkim mniejsze zanieczyszczanie środowiska, dzięki zastosowaniu hybrydowego źródła napędu. W aucie tym zastosowano także szereg innowacyjnych rozwiązań, niespotykanych w zwykłych minivanach. Droższe na pewno będzie serwisowanie takiego auta, gdyż bez specjalistycznego, autoryzowanego serwisu, raczej się tutaj nie obędzie. Prius+ to na razie nowy, niesprawdzony model. Tradycyjna Toyota Prius hatchback ma jednak wady w postaci słabej widoczności z wnętrza oraz niekorzystny stosunek jakości do ceny.

Konkurencja rynkowa dla Toyoty Prius+ to właściwie standardowe, kompaktowe minivany z napędem spalinowym, jak m.in. Opel Zafira, Renault Scenic, Citroen C4 Picasso, Peugeot 3008 i 5008, Seat Altea, Toyota Verso, Ford C-MAX. Alternatywą może być także zakup lepiej wyposażonego auta segmentu D, czyli klasy średniej, jak m.in. Opel Insignia, Toyota Avensis, Honda Accord, Ford Mondeo, Volkswagen Passat, Renault Laguna, Citroen C5, Peugeot 508 czy Suzuki Kizashi.

Nowa Toyota Prius+ dostępna jest w Polsce w trzech wersjach wyposażenia, z jednym tylko, hybrydowym źródłem napędu oraz z automatyczną, sześciostopniową skrzynią biegów. Toyota Prius+ w bazowej wersji Luna z silnikiem 1.8 136 KM kosztuje od 129 tys. złotych. Lepiej wyposażona odmiana Sol, to wydatek od 135 tys. złotych, zaś najbogatsza odmiana Prestige, to wydatek aż 158 tys. złotych. Używanych Toyot Prius+ na razie nie ma, gdyż sprzedaż tego modelu ruszyła we wrześniu 2012 roku.

oprac. PM na podstawie: Autocentrum, Otomoto.pl

2024 © Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
]]>
Toyota Avensis Verso https://www.experto24.pl/lifestyle/auto-moto/samochody-uzywane/autosegment-k/toyota-avensis-verso.html 7577d3dcb582b3a094abe8ddf9f8e3a1 Sat, 29 Sep 2012 00:00:00 +0200 Experto24.pl Toyota Avensis Verso to siedmioosobowy minivan, zaliczany do segmentu K, czyli do klasy vanów. Model Avensis Verso zbudowany został na bazie Toyoty Avensis drugiej generacji. Produkcja modelu Avensis Verso odbywała się w latach 2002-2007. Za następcę Toyoty Avensis Verso uważa się kompaktowego minivana Verso, który zastąpił także Corollę Verso.< Toyota Avensis Verso

Toyota Avensis Verso

Experto24.pl

Toyota Avensis Verso to siedmioosobowy minivan, zaliczany do segmentu K, czyli do klasy vanów. Model Avensis Verso zbudowany został na bazie Toyoty Avensis drugiej generacji. Produkcja modelu Avensis Verso odbywała się w latach 2002-2007. Za następcę Toyoty Avensis Verso uważa się kompaktowego minivana Verso, który zastąpił także Corollę Verso.

Toyota Avensis Verso w przeciwieństwie do auta na którym bazuje, czyli do popularnego i udanego auta klasy średniej, czyli segmentu D, nie jest szczególnie popularna w Polsce. Jednak z uwagi na rosnącą popularność aut typu MPV (Multi Purpose Vehicle) oraz dobrą opinię o autach japońskiej marki, w poszukiwaniach siedmioosobowego vana dla dużej rodziny, warto wziąć pod uwagę to auto.

Zalety Toyoty Avensis Verso, to duża ilość miejsca dla kierowcy i pasażerów, przystępne ceny zakupu i eksploatacji auta, dobre właściwości jezdne oraz dobre źródła napędu. Minusem Toyoty Avensis Verso okazać się może niewielka popularność modelu w Polsce, co może być później problemem przy poszukiwaniu części zamiennych. Na pewno nie będzie jednak kłopotu z późniejszą odsprzedażą auta tj japońskiej marki, która obecnie jest w Polsce na drugim miejscu pod względem ilości sprzedanych aut nowych.

Konkurencja rynkowa Toyoty Avensis Verso, to zarówno kompaktowe minivany, jak Volkswagen Touran, Renault Scenic, Opel Zafira, Citroen C4 Picasso, Citroen Xsara Picasso, Peugeot 5008 i Seat Altea, jak również większe vany, jak: Volkswagen Sharan, Renault Espace, Seat Alhambra, Ford Galaxy, Ford S-MAX czy Chrysler Voyager.

Ceny używanych 10-letnich Toyot Avensis Verso z 2002 roku wahają się od 14 do nawet 29 tys. złotych. Dominują auta sprowadzone przez indywidualnych importerów, choć można znaleźć także egzemplarze kupione w Polsce jako nowe. Avensis Verso z 2004 roku, to wydatek od 15 do nawet 35 tys. złotych, za bardziej zadbane auta, zaś sześcioletnie auta wyceniane są na kwoty od 23 do 30 tys. złotych.

oprac. PM na podstawie: Autocentrum, Otomoto.pl

2024 © Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
]]>
Ssangyong Rodius https://www.experto24.pl/lifestyle/auto-moto/samochody-uzywane/autosegment-k/ssangyong-rodius.html f5b8019d124bdcb9ca188c93e892a904 Sat, 29 Sep 2012 00:00:00 +0200 Experto24.pl Ssangyong Rodius to mało w Polsce znany, jednak w swoim czasie dostępny, duży van zaliczany do segmentu K. Produkcja tego siedmioosobowego auta o egzotycznej nazwie i wyglądzie, rozpoczęła się w 2004 roku. Z uwagi na specyficzny kształt, w Europie Rodius nie przyjął się na rynku, za to jest bardzo popularny np. w Australii w klasie vanów.< Ssangyong Rodius

Ssangyong Rodius

Experto24.pl

Ssangyong Rodius to mało w Polsce znany, jednak w swoim czasie dostępny, duży van zaliczany do segmentu K. Produkcja tego siedmioosobowego auta o egzotycznej nazwie i wyglądzie, rozpoczęła się w 2004 roku. Z uwagi na specyficzny kształt, w Europie Rodius nie przyjął się na rynku, za to jest bardzo popularny np. w Australii w klasie vanów.

Brytyjski dziennikarz słynnego magazynu „Top Gear” Jeremy Clarkson, nazwał kiedyś Ssangyonga Rodiusa „najbrzydszym autem świata”. Prawda jest jednak taka, że Rodiusa zaprojektował były szef Królewskiej Akdaemii Sztuki w Londynie, Ken Greenley. Na australijskim rynku model ten został przyjęty dużo lepiej niż w Europie i nosi nazwę Stavic.

Główne zalety Ssangyonga Rodiusa to więcej niż ogromna ilość przestrzeni dla podróżujących i na ich bagaże, dobre wyposażenie oraz dobry stosunek jakości do ceny. Minusem Rodiusa może być w przyszłości problem z odsprzedażą z uwagi na to, że to bardzo „inne” auto. Inne wady Rodiusa, to słabe wyciszenie kabiny, trzeszczące plastiki oraz duże zużycie paliwa.

Konkurentami rynkowymi Ssangyonga Rodiusa są duże vany, jak m.in.: Chrysler Voyager/Grand Voyager, Volkswagen Sharan, Renault Espace, Seat Alhambra, Ford Galaxy, Ford S-MAX, Fiat Ulysse, Lancia Phedra, Citoen C8 i Peugeot 807. Alternatywą może być także zakup kompaktowego minivana, jak: Toyota Verso, Volkswagen Touran, Renault Scenic/Grand Scenic, Opel Meriva, Opel Zafira czy Citroen C4 Picasso/Grand Picasso..

Ceny używanych Rodiusów z 2005 roku, wahają się od 22 do 36 tys. złotych. Sześciolatki z 2006 roku wyceniane są na 24 do 37 tys. złotych, zaś pięciolatki z 2007 roku ok. 33-35 tys. złotych. Używanych Rodiusów jest na rynku mało. Można jednak znaleźć zarówno auto z krajowej sieci sprzedaży, jak i z indywidualnego importu.

oprac. PM na podstawie: Autocentrum, Otomoto.pl

2024 © Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
]]>
Fiat Ulysse II https://www.experto24.pl/lifestyle/auto-moto/samochody-uzywane/autosegment-k/fiat-ulysse-ii.html 6c1e49bbb4e216eb6d0fa37ebb28d708 Sat, 29 Sep 2012 00:00:00 +0200 Experto24.pl Fiat Ulysse II to duży siedmioosobowy minivan, zaliczany do segmentu K, dziś oferowany tylko na rynku wtórnym. Fiat Ulysse to efekt współpracy włoskiego koncernu z francuskim PSA Peugeot Citroen, w ramach projektu o nazwie eurovan. W ramach włosko-francuskiej współpracy, wspólnie produkowane są vany: Lancia Phedra, Citroen C8, Peugeot 807 oraz opisywany Fiat Ulysse.< Fiat Ulysse II

Fiat Ulysse II

Experto24.pl

Fiat Ulysse II to duży siedmioosobowy minivan, zaliczany do segmentu K, dziś oferowany tylko na rynku wtórnym. Fiat Ulysse to efekt współpracy włoskiego koncernu z francuskim PSA Peugeot Citroen, w ramach projektu o nazwie eurovan. W ramach włosko-francuskiej współpracy, wspólnie produkowane są vany: Lancia Phedra, Citroen C8, Peugeot 807 oraz opisywany Fiat Ulysse.

Jeśli ktoś potrzebuje dużego siedmioosobowego minivana, zaś stwierdzi, że np. Volkswagen Sharan to dla niego zbyt drogie auto, może zainteresować się włosko-francuską czwórką vanów. Jednym z nich jest Fiat Ulysse, produkowany od 2002 do 2010 roku. Produkowana od 2002 roku czwórka vanów, to już zresztą druga generacja, gdyż projekt eurovan realizowany był już w latach 1994-2002, gdy powstawały Fiat Ulysse I, Citroen Evasion i Peugeot 806. Pierwsza generacja vanów była jednak mocno spokrewniona z dostawczymi autami: Fiat Scudo, Peugeot Expert, Citroen Jumpy.

Konkurencja Fiata Ulysse, to Citroen C8, Peugeot 807 i Lancia Phedra oraz takie auta, jak: Chrysler Voyager (obecnie Lancia Voyager), Volkswagen Sharan, Seat Alhambra, Ford Galaxy, Ford S-MAX i Renault Espace. Alternatywą mogą być także mniejsze, kompaktowe minivany, jak m.in. Volkswagen Touran, Renault Scenic/Grand Scenic, Opel Zafira, Citroen C4 Picasso/Grand Picasso, Toyota Verso, Peugeot 5008 i Seat Altea.

Główne zalety Fiata Ulysse, to duża ilość miejsca w przedziale pasażerskim, duża ilość przestrzeni na bagaże, dobra widoczność i wysoki komfort podróżowania oraz atrakcyjne ceny. Na krytykę zasłużył sobie układ jezdny auta oraz zbyt słabe zdaniem niektórych użytkowników wyciszenie kabiny pasażerskiej.

Ceny używanych 10-letnich Fiatów Ulysse II z początków produkcji w 2002 roku, wahają się od 10 do 19 tys. złotych. Dominują auta sprowadzone przez indywidualnych importerów, choć nie brakuje także aut kupionych w Polsce. Z uwagi na wiek, dużo aut ma jednak duże przebiegi i spory stopień zużycia. Ośmiolatki z 2004 roku kosztują 16-24 tys. złotych, zaś auta pięcioletnie z 2007 roku 25-28 tys. złotych.

oprac. PM na podstawie: Autocentrum, Otomoto.pl

2024 © Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
]]>
Fiat Multipla https://www.experto24.pl/lifestyle/auto-moto/samochody-uzywane/autosegment-k/fiat-multipla.html b3b06f3a74eb66f8460cc9956d8456b2 Sat, 29 Sep 2012 00:00:00 +0200 Experto24.pl Fiat Multipla to jeden z kompaktowych minivanów, klasy niższej średniej, z uwagi na charakter i wymiary zaliczany do segmentu K, czyli minivanów. Produkcja modelu Multipla I rozpoczęła się w 1998 roku. Auto nawiązywało nazwą do Fiata 600d Multipla z lat 50. XX wieku, który był 6-osobową wersją mikrovan małego autka. W 2004 roku zaprezentowano drugą, zmodernizowaną i mniej kontrowersyjną Multiplę.< Fiat Multipla

Fiat Multipla

Experto24.pl

Fiat Multipla to jeden z kompaktowych minivanów, klasy niższej średniej, z uwagi na charakter i wymiary zaliczany do segmentu K, czyli minivanów. Produkcja modelu Multipla I rozpoczęła się w 1998 roku. Auto nawiązywało nazwą do Fiata 600d Multipla z lat 50. XX wieku, który był 6-osobową wersją mikrovan małego autka. W 2004 roku zaprezentowano drugą, zmodernizowaną i mniej kontrowersyjną Multiplę.

Główne zalety Fiata Multipli, to możliwość przewozu sześciu osób w nietypowy układzie siedzeń, trzy osoby z przodu i trzy z tyłu. Użytkownicy Fiatów Multipla chwalą dużą przestrzeń dla kierowcy i pasażerów, co jest zresztą atutem wszystkich kompaktowych minivanów oraz dobrą widoczność z kabiny dzięki ogromnym szybom. Minusy Multipli to bardzo przeciętna jakość wykonania, słabe wyciszenie kabiny i nieprecyzyjne skrzynie biegów. Multipla także nie każdemu może się spodobać, szczególnie w początkowej wersji sprzed face liftingu. Minus tego modelu, to także duża utrata wartości.

Alternatywa dla używanego minivana Fiat Multipla, to przede wszystkim takie auta, jak: Opel Zafira, Renault Scenic I i II generacji, Opel Meriva, Citroen Citroen Xsara Picasso, Volkswagen Touran, Seat Altea, Ford Focus C-Max i Toyota Corolla Verso. Konkurencją dla Multipli mogą być także używane auta kompaktowe w wersji kombi, jak m.in. Renault Megane, Volkswagen Golf, Opel Astra, Peugeot 307 SW, Skoda Octavia kombi, Seat Toledo II, Fiat Stilo kombi oraz Kia Ceed SW i Hyundai i30 SW.

Używany dziesięcioletni Fiat Multipla z 2002 roku, to wydatek od 6 do 14 tys. złotych, auta z 2003 roku kosztują podobnie, od 7 do 17 tys. złotych, zaś egzemplarze ośmioletnie z 2004 roku wyceniane są na 13 do 18 tys. złotych.

Siedmioletnia Multipla z 2005 roku, to wydatek od 15 do 19 tys. złotych, sześciolatki z 2006 roku kosztują 17-20 tys. złotych, zaś auta pięcioletnie z 2005 roku wyceniane są na ok. 20 tys. złotych. Uważajmy jednak, gdyż Fiaty Multipla często używane były w Polsce i nie tylko, jako taksówki.

oprac. PM na podstawie: Autocentrum, Otomoto.pl

2024 © Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
]]>
Dodge Journey https://www.experto24.pl/lifestyle/auto-moto/samochody-uzywane/autosegment-k/dodge-journey.html 96bab359abdf8d6cd85ecb3b94aae842 Sat, 29 Sep 2012 00:00:00 +0200 Experto24.pl Dodge Journey to stosunkowo młoda jeszcze konstrukcja w segmencie K, czyli w klasie vanów. Journey to interesujące auto, łączące w sobie zalety samochodu typu van, z typowym dużym kombi a nawet mogące konkurować z niektórymi autami typu crossover SUV. < Dodge Journey

Dodge Journey

Experto24.pl

Dodge Journey to stosunkowo młoda jeszcze konstrukcja w segmencie K, czyli w klasie vanów. Journey to interesujące auto, łączące w sobie zalety samochodu typu van, z typowym dużym kombi a nawet mogące konkurować z niektórymi autami typu crossover SUV.

Dodge Journey zbudowany został na płycie podłogowej znanej z modelu Avenger. Rywale rynkowi Dodge'a Journey'a są duże vany, jak: Volkswagen Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra, Renault Espace, Ford S-Max, Chrysler Voyager, Lancia Phedra, Fiat Ulysse, Citroen C8, Peugeot 807 oraz mniejsze kompaktowe minivany, jak m.in. Toyota Verso, Renault Scenic, Opel Zafira, Volkswagen Touran, Citroen C4 Picasso i Peugeoty 3008 oraz 5008.

Do głównych zalet Journey'a zaliczyć można i trzeba dużą ilość miejsca dla kierowcy i podróżujących, ciekawy design oraz zasługującą na uwagę wentylację i ogrzewanie. Minusem auta jest według jego użytkowników słabe wyciszenie kabiny pasażerskiej, oraz nie najlepsza widoczność. Inne wady tego auta, to stosunkowo wysokie koszty serwisowania w autoryzowanej sieci.

Ceny używanych Dodge'ów Journey'ów z 2008 roku, czyli początków sprzedaży, wahają się od 40 do 80 tys. złotych, w zależności od stanu technicznego i przebiegu auta. Dodge Journey był sprzedawany w polskiej sieci Chryslera (marka Dodge należy do Chrysler Corporation), więc jest możliwe kupienie auta z polskiego salonu i nawet z pierwszej ręki. Duża część oferowanych na rynku wtórnym aut, została jednak sprowadzona przez indywidualnych importerów.

Trzyletni Dodge Journey z 2009 roku, to wydatek od 45 do 90 tys. złotych, zaś auta dwuletnie z 2010 roku kosztują ok. 50-60 tys. złotych. W 2011 roku w Europie Dodge Journey zastąpiony został przez Fiata Freemont, który różni się od niego tak naprawdę tylko detalami. Ma to związek z zakupieniem w 2011 roku przez włoski koncern FIAT pakietu kontrolnego amerykańskiego koncernu Chrysler Corporation.

oprac. PM na podstawie: Autocentrum, Otomoto.pl

2024 © Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
]]>
Daewoo Tacuma https://www.experto24.pl/lifestyle/auto-moto/samochody-uzywane/autosegment-k/daewoo-tacuma.html 273def5ef2d8311392646a021ad275a4 Sat, 29 Sep 2012 00:00:00 +0200 Experto24.pl Daewoo Tacuma to propozycja na rynku wtórnym dla osób poszukujących kompaktowego minivana w bardzo przystępnej cenie. Produkcja modelu Tacuma rozpoczęła się w 2000 roku i był to pierwszy model koreańskiej marki w segmencie K, czyli klasie minivanów. Nadwozie Tacumy zaprojektowało włoskie studio Pininfarina.< Daewoo Tacuma

Daewoo Tacuma

Experto24.pl

Daewoo Tacuma to propozycja na rynku wtórnym dla osób poszukujących kompaktowego minivana w bardzo przystępnej cenie. Produkcja modelu Tacuma rozpoczęła się w 2000 roku i był to pierwszy model koreańskiej marki w segmencie K, czyli klasie minivanów. Nadwozie Tacumy zaprojektowało włoskie studio Pininfarina.

Daewoo Tacuma nie jest może minivanem tej klasy co Volkswagen Touran czy Renault Scenic. Jednak zadbane auto można kupić w przystępnej cenie, zaś jego eksploatacja nie powinna być bardzo uciążliwa dla portfela. Model Tacuma wytwarzany był w latach 2000-2008. Po upadku firmy Daewoo, model ten był dalej produkowany pod nazwą Chevrolet Rezzo. W niektórych krajach auto było już zresztą wcześniej znane jako Daewoo Rezzo. Tacuma korzystała z technicznych rozwiązań modelu Nubira, m.in. z silników oraz platformy podłogowej.

Rynowi konkurenci Daewoo Tacumy, to przede wszystkim kompaktowe minivany, jak m.in. Citroen Xsara Picasso i C4 Picasso/Grand Picasso, Renault Scenic/Grand Scenic, Opel Zafira, Toyota Verso, Ford C-Max i Volkswagen Touran.

Główne zalety Daewoo Tacumy, auta dość egzotycznego na polskim rynku, to na pewno dużo niższe ceny niż europejskiej i japońskiej konkurencji. Niskie ceny biorą się z niskiego prestiżu marki Daewoo, która zbankrutowała i ze złej opinii jakie mają auta tej marki. Tacuma oferuje jak to minivany, dużą ilość miejsca dla kierowcy i pasażerów, dobrą ergonomię oraz korzystny stosunek jakości do ceny. Minusem auta jest duże zużycie paliwa oraz słabe wyciszenie, a także jakość tworzyw sztucznych użytych do wykończenia wnętrza.

Ceny używanych 10-letnich Daewoo Tacuma z 2002 roku wahają się od 4 do 12 tys. złotych. Można znaleźć auto z polskiego salonu, jednak większość aut sprowadzona została przez indywidualnych importerów. Ośmioletnie Daewoo Tacuma z 2004 roku, to wydatek rzędu 8-9 tys. złotych, zaś auta sześcioletnie z 2006 roku kosztują 13-15 tys. złotych.

oprac. PM na podstawie: Autocentrum, Otomoto.pl

2024 © Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
]]>
Citroen Xsara Picasso https://www.experto24.pl/lifestyle/auto-moto/samochody-uzywane/autosegment-k/citroen-xsara-picasso.html c38bebeb0edc43e903543f61f9d1538b Sat, 29 Sep 2012 00:00:00 +0200 Experto24.pl Citroen Xsara Picasso to produkowane od 2000 roku kompaktowe auto, zaliczane do segmentu K, czyli minivanów. Xsara Picasso powstała na bazie kompaktowego Citroena Xsary, szybko stając się nie mnie popularnym autem. Produkcja Xsary Picasso trwała do 2010 roku. Rynkowym następcą Xsary Picasso jest minivan Citroen C4 Picasso/Grand Picasso.< Citroen Xsara Picasso

Citroen Xsara Picasso

Experto24.pl

Citroen Xsara Picasso to produkowane od 2000 roku kompaktowe auto, zaliczane do segmentu K, czyli minivanów. Xsara Picasso powstała na bazie kompaktowego Citroena Xsary, szybko stając się nie mnie popularnym autem. Produkcja Xsary Picasso trwała do 2010 roku. Rynkowym następcą Xsary Picasso jest minivan Citroen C4 Picasso/Grand Picasso.

Citroen Xsara i jego wersja minivan Xsara Picasso weszły do produkcji w 2000 roku. Xsara w kompaktowej odmianie hatchback i kombi, zastąpiła w ofercie francuskiego producenta model ZX. Z kolei popularna i udana Xsara Picasso, stała się uzupełnieniem oferty samochodów rodzinnych w gamie modelowej Citroena, obok większych vanów, jak Evasion czy C8 oraz aut kombi, jak C5 Break.

Zalety Citroena Xsary Picasso, to pewne właściwości jezdne, wysoki komfort jazdy, przestronne wnętrze z niezliczoną ilością schowków i półek oraz wygodne siedzenia. Na plus wypada także stosunek jakości do ceny. Minusy Xsary Picasso, to słaba jakość materiałów wykończeniowych, słaba widoczność z wnętrza z powodu kształtu słupków nadwozia, odgłosy klekotania we wnętrzu i stuki zawieszenia na poprzecznych nierównościach oraz mały promień zawracania.

Rywale rynkowi Citroena Xsary Picasso to przede wszystkim Renault Scenic I i II generacji, Ople Zafira i mniejsza Meriva, Volkswagen Touran, Toyota Corolla Verso, Seat Altea, Ford C-Max oraz następca, czyli Citroen C4 Picasso. Alternatywą dla Xsary Picasso, mogą być także kompaktowe auta w wersji kombi, jak m.in. Ford Focus, Opel Astra, Citroen Xsara kombi, Peugeot 307 i 308 SW oraz VW Golf Variant, a także Kia Ceed SW i Hyundai i30 SW.

Używany dziesięcioletni Citroen Xsara Picasso z 2002 roku, to koszt od 9 do 14,5 tys. złotych, w zależności od wersji, stanu technicznego auta oraz źródła jego pochodzenia. Dominują na rynku wtórnym egzemplarze pochodzące z indywidualnego importu, choć nie brakuje także aut z polskiej sieci sprzedaży z udokumentowanym przebiegiem i historią. Ośmioletnie Xsary Picasso wyceniane są na kwoty od 11 do nawet 17 tys. złotych, auta sześcioletnie z 2006 roku kosztują 14-21 tys. złotych, zaś czterolatki z 2008 roku mają ceny rzędu ok. 24-26 tys. złotych. Citroen Xsara Picasso z końca sprzedaży w 2010 roku, to koszt ok. 34 tys. złotych.

oprac. PM na podstawie: Autocentrum, Otomoto.pl

2024 © Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
]]>
Chrysler PT Cruiser https://www.experto24.pl/lifestyle/auto-moto/samochody-uzywane/autosegment-k/chrysler-pt-cruiser.html 6ffaeeadb1e0b58f593a11896c393e08 Sat, 29 Sep 2012 00:00:00 +0200 Experto24.pl Chrysler PT Cruiser to dość oryginalna propozycja na używane auto segmentu C, czyli silnie obsadzonej klasy niższej średniej. Produkcja auta stylizowanego na gangsterskie samochody z lat 30, rozpoczęła się w 2000 roku. PT Cruiser był jednym z pierwszych obok MINI aut, w których zastosowano stylizację retro. PT Cruiser dostępny jest z nadwoziem typu MPV, czyli minivan oraz jako kabriolet.< Chrysler PT Cruiser

Chrysler PT Cruiser

Experto24.pl

Chrysler PT Cruiser to dość oryginalna propozycja na używane auto segmentu C, czyli silnie obsadzonej klasy niższej średniej. Produkcja auta stylizowanego na gangsterskie samochody z lat 30, rozpoczęła się w 2000 roku. PT Cruiser był jednym z pierwszych obok MINI aut, w których zastosowano stylizację retro. PT Cruiser dostępny jest z nadwoziem typu MPV, czyli minivan oraz jako kabriolet.

W zasadzie jedynym rynkowym konkurentem, zaprojektowanym także w stylu retro, jest mniej w Polsce od PT Cruisera znany Chevrolet HHR. Alternatywą dla PT Cruisera, może być także zakup kompaktowego minivana, jak Citroen C4 Picasso, Renault Scenic, Volkswagen Golf Plus czy Seat Altea. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od auta. Jeśli tego, żeby przede wszystkim było inne i zwracało na siebie uwagę, Chrysler PT Cruiser będzie dobrym wyborem zarówno z nadwoziem przypominającym minivana jak i w wersji cabrio.

Zalety Chryslera PT Cruisera, to przede wszystkim niebanalne kształty, które nawet dziś, dwanaście lat po premierze, budzą wiele emocji. Przy tym aucie nie można przejść obojętnie. Możne je pokochać lub znienawidzić od pierwszego wejrzenia. Atutem jest dość duża ilość miejsca dla kierowcy i pasażerów oraz dobra wentylacja i ogrzewanie. Minusy auta to duże zużycie paliwa oraz nieprecyzyjny układ jezdny i drogi serwis autoryzowany marki.

Używany Chrysler PT Cruiser z 2002 roku, to wydatek od 10 do 20 tys. złotych, w zależności od stanu technicznego, przebiegu auta oraz jego historii i źródła pochodzenia. Model PT Cruiser był wprawdzie sprzedawany w oficjalnej sieci Chryslera w Polsce. Jednak znakomita większość używanych PT Cruiserów oferowanych na rynku wtórnym, została sprowadzona przez indywidualnych importerów, w tym z USA i na takie auta lepiej uważać i przed zakupem dokładnie je sprawdzać. W Warszawie PT Cruisery wykorzystywała także kilka lat temu jedna z korporacji taksówkowych.

Ośmioletni Chrysler PT Cruiser, to wydatek od 11 do 25 tys. złotych, sześciolatki z 2006 roku kosztują od 20 do 35 tys. złotych, zaś auta czteroletnie z 2008 roku, wyceniane są na 28 do 35 tys. złotych.

oprac. PM na podstawie: Samar, Autocentrum, Otomoto.pl

2024 © Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
]]>
Chrysler Pacifica https://www.experto24.pl/lifestyle/auto-moto/samochody-uzywane/autosegment-k/chrysler-pacifica.html a1ba23913070799e19a2a98d0a3f7c08 Sat, 29 Sep 2012 00:00:00 +0200 Experto24.pl Chrysler Pacifica to duże amerykańskie auto, łączące zalety samochodu typu crossover SUV z zaletami dużych minivanów. Produkcja modelu Pacifica rozpoczęła się w 2003 roku. Model Pacifica zbudowany został na platformie Chrysler CS, która jest zmodernizowaną płytą Chryslera Voyagera.< Chrysler Pacifica

Chrysler Pacifica

Experto24.pl

Chrysler Pacifica to duże amerykańskie auto, łączące zalety samochodu typu crossover SUV z zaletami dużych minivanów. Produkcja modelu Pacifica rozpoczęła się w 2003 roku. Model Pacifica zbudowany został na platformie Chrysler CS, która jest zmodernizowaną płytą Chryslera Voyagera.

Chrysler Pacifica, to ciekawa propozycja dla osób lubiących auta amerykańskie i szukających dużego, pakownego auta z silnikiem o potężnej mocy. Pacifica to model trudny do sklasyfikowania, gdyż wygląda jak coś pomiędzy dużym, przerośniętym kombi a dużym minivanem, zaś przez producenta to auto było traktowane jak duży crossover SUV. Pacifica to auto pięcioosobowe, jednak wprowadzone w2004 roku odmiany Limited i Touring, przystosowane są do przewozu sześciu osób. Chrysler Pacifica produkowany był w latach 2003-2008, zaś w 2006 roku auto poddane zostało face liftingowi.

Zaletami modelu Pacifica, są duża ilość przestrzeni dla kierowcy i pasażerów oraz dobry stosunek jakości do ceny. Użytkownicy narzekają na duże zużycie paliwa, problemowe skrzynie biegów oraz wysokie koszty serwisu w autoryzowanej sieci marki.

Główni konkurenci rynkowi dla Chryslera Pacifica, to: Volkswagen Touareg, Porsche Cayenne, Audi Q7, Mercedesy M i GL, Range Rover, BMW X5, Toyota Land Cruiser oraz Jeep Cherokee. Innym alternatywnym dla Pacifiki pomysłem na używane auto, mogą być także mniejsze luksusowe crossovery, jak np.: Volvo XC60, BMW X3, Mercedes GLK, Audi Q5.

Ceny używanych Chryslerów Pacifica z 2004 roku, wahają się od 27 do 43 tys. złotych. Pacifica przez pewien czas była oferowana w Polsce i można znaleźć auta z krajowej sieci sprzedaży, nawet z silnikami wysokoprężnymi Mercedesa, które wytwarzane były w ramach nieistniejącego już mariażu Daimler-Chrysler. Dużo Chryslerów Pacifica oferowanych na ryku wtórnym, zostało jednak sprowadzonych przez indywidualnych importerów, w tym z USA. Auta sprowadzone mogą mieć duże przebiegi i być po wypadkach, więc sprawdzajmy je szczególnie uważnie.

Sześcioletni Chrysler Pacifica z 2006 roku, to wydatek od 28 do 48 tys. zł, a czterolatki z 2008 roku wyceniane są na 40-70 tys. złotych.

oprac. PM na podstawie: Autocentrum, Otomoto.pl

2024 © Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
]]>