Rewolucyjne zmiany w VAT dla sektora publicznego - darmowe szkolenie

Kategoria:
Data: 31-08-2016 r.

Od 1 października 2016 r. gminy wraz ze swoimi jednostkami będą mogły przechodzić na nowy model rozliczeń VAT. Już dziś przygotuj się na nowe obowiązki. Bądź z nami 5 września na szkoleniu online.

Po zmianach jednostka samorządu terytorialnego będzie zobowiązana do rozliczania VAT wspólnie z utworzonymi przez siebie jednostkami budżetowymi. Dotychczas każda jednostka była traktowana jako odrębny podatnik. Nowelizacja ustawy o VAT wejdzie w życie już 1 października.

Pamiętaj, że o terminie, od którego jednostka będzie rozliczać VAT wraz ze wszystkimi jednostkami organizacyjnymi jednostki samorządu terytorialnego, trzeba poinformować właściwego dla siebie naczelnika urzędu skarbowego. Takiego obowiązku należy dopełnić przed dniem centralizacji, składając stosowną informację

 Zapraszamy
  • jakie obowiązki mają jednostki w związku z przejściem na scentralizowany model rozliczeń i jak się do tego sprawie przygotować,
  • co dalej z kasami rejestracyjnymi i kiedy będzie można skorzystać z ulgi na kasę,
  • co zmieni się w zakresie odliczeń VAT i co trzeba wiedzieć o zasadach obliczania proporcji,
  • kiedy trzeba sporządzić korekty VAT i jak zrobić to bezbłędnie.

Zapisz się na bezpłatne szkolenie już dziś.

Szkolenie poprowadzi:

Samir Kayyali -
doradca podatkowy, ekonomista, ekspert ds. zarządzania ryzykiem podatkowym, szkoleniowiec w Akademii Biznesu MDDP. Prowadzi własną praktykę podatkową.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »
Array ( [docId] => 39416 )
Array ( [docId] => 39416 )