Kliknij żeby pomóc dzieciom z Wałbrzycha

Kategoria:
Data: 01-12-2016 r.

Wystarczy tylko zagłosować na filmik o dzieciach z najbiedniejszej dzielnicy Wałbrzycha żeby im pomóc. Dzieciakami tymi opiekuje się Fundacja Garczyńskiej. Prowadzi dla nich czynną codziennie Świetlicę. Tu mogą się ogrzać, zjeść posiłek, dostać buty, które nie są dziurawe i kurtkę, która ochroni przed zimnem. Tu odrabiają lekcje i dostają pomoc w nauce. Codziennie od godziny 14.00 około 30stka dzieci, w wieku od 5 do 15 lat ma tu bezpieczne miejsce.

Głosowanie zaczyna się w piątek 9 GRUDNIA o godzinie 19.00 i trwa tylko do niedzieli 11 grudnia do godziny 17.00.

Dołącz do wydarzenia na FB - tam pojawi się link do głosowania

W ferworze codziennych obowiązków łatwo przeoczyć moment  głosowania. Trwa ono przecież tylko 48 h. Dlatego już dziś warto dołączyć do  wydarzenia na Facebooku o nazwie: Zawalczmy o dzieci z Wałbrzycha. Oto link do wydarzenia:  https://www.facebook.com/events/640449819460483/.  Właśnie tam w piątek 09.12 o 19.00 pojawi się link do głosowania, a wszystkie osoby zapisane do wydarzenia automatycznie zostaną o tym powiadomione. 

 

Link do głosowania pojawi się także na https://fundacjagarczynskiej.wordpress.com.

Jeśli zdobędziemy więcej głosów niż inne organizacje dobroczynne DZIECIAKI dostaną dofinansowanie z międzynarodowego konkursu Project for Awesome.

Bieda ma twarz dziecka, a Ty jednym kliknięciem możesz pomóc

Dzieci, którymi opiekuje się Fundacja Garczyńskiej, żyją w dzielnicy gdzie bywa, że w mieszkaniach nie ma łazienki, prądu, ogrzewania, bywa, że dziecko nie ma własnego łóżka. W życiu tych dzieci problemem jest wszystko: pożywienie, ubranie, buty, podręczniki i przybory szkolne, środki higieny.

Od 3 lat, co roku, wałbrzyska Fundacja Garczyńskiej usiłuje pozyskać dofinansowanie z międzynarodowego, grudniowego konkursu internetowego Project for Awesome. Finanse są niezbędne aby pomóc dzieciom z najbiedniejszej dzielnicy Wałbrzycha. Jak trudne jest życie tych dzieci trudno sobie wyobrazić. Niech pomogą wyobraźni te autentyczne historie: 

  • siedmiolatka przyprowadza do świetlicy kolegę ze szkoły: „jego mama wyjechała do Niemiec, taty nie ma. Babcia ma 80 lat i jest chora. On dziś nic nie jadł'.
  • sześcioletnie dziecko po raz pierwszy było uczone w świetlicy kolorów. 'Wcześniej nikt mi ich nie pokazał’
  • dziesięciolatka w świetlicy dostała pierwsze w życiu własne, nieużywane buty. Od momentu zakupu do założenia ich na nogi nie wypuściła ich z rąk.
  • grupka świetlicowych dzieci wraca z wycieczki- 'nie wracajmy jeszcze. Chcemy jeszcze pożyć...'

Jeden głos na filmik o dzieciakach z Wałbrzycha a tyle dobrego można zdziałać!

Co roku Fundacja kręci króciutki filmik o podopiecznych. Określonego dnia wrzuca go na wskazaną przez organizatorów stronę i ... liczy na to, żeby jak najwięcej osób zagłosowało akurat na ten filmik i żeby dzięki temu zdobyć dofinansowanie. 

Konkuruje z tak ogromnymi organizacjami jak Lekarze bez granic, czy Woda dla Sudanu, a mimo to 3 lata temu udało się im wygrać. W międzynarodowym głosowaniu zajęli wtedy 13 miejsce i wygrali dla dzieciaków 16 tyś dol. Było na jedzenie i zajęcia edukacyjne prze cały rok. Niestety rok temu się nam nie udało. 

Akcja dla dzieci z Wałbrzycha i udział w pięknym międzynarodowym przedsięwzięciu

Akcję Project for Awesome stworzył prawie 10 lat temu pisarz John Green, autor 'Gwiazd naszych wina' i 'Papierowych miast' (1 miejsce na liście bestsellerów New York Timesa 2013 a ekranizacja 2014 a w 2015 nominacja do Oskara).

Inicjatywa Project for Awesome, czyli w skrócie P4A, ma hasło: decreasing world suck - czyli w wolnym tłumaczeniu, żeby świat był nieco mniej paskudny. Przez cały rok P4A zbiera pieniądze od sponsorów, ze sprzedaży różnych gadżetów (znaczki, koszulki, plakaty) by 'rozdać' je organizacjom, które zdobędą najwięcej głosów w grudniowym konkursie internetowym. 

Rok temu 'rozdali' ponad 1 milion dolarów. 700 tyś przeznaczyli na dwie organizacje (Save the Children and Partners in Health).  Reszta puli jest dzielona na 20 zwycięzców, przy czym pierwsza 10siątka dostaje około dwudziestu kilku tysięcy dolarów, a druga 10siątka po kilkanaście tysięcy dolarów. 

Nie musisz być superbohaterem, żeby zmieniać świat na lepsze!

Jednym kliknięciem myszki możesz podarować dzieciom lepsze życie! Zrób to >>

DANE FUNDACJI:

Fundacja Edukacyjna im. Siostry Wandy Garczyńskiej

FB: https://www.facebook.com/FundacjaEdukacyjna; www: https://fundacjagarczynskiej.wordpress.com

E-MAIL: fundacja(at)niepokalanki.pl, TEL: +48 603 669 556

ADRES: Pl. Marceliny Darowskiej 1A, 58-305 Wałbrzych,

Konto fundacji: PKO B.P. 55102050950000500201522549

Dla datków spoza Polski: SWIFT Banku PKO B.P.: BPKOPLPW,

IBAN: PL 55 1020 5095 0000 5002 0152 2549

NIP: 8862977814 
KRS: 0000424484

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »
Array ( [docId] => 39792 )
Array ( [docId] => 39792 )