Czasami trzeba uczestniczyć w dwóch szkoleniach okresowych

Kategoria: Szkolenie BHP
Data: 06-03-2014 r.

Osoby kierujące pracownikami, które odbyły już szkolenie bhp dla służb bhp lub osób pełniących zadania tej służby, muszą dodatkowo wziąć udział w szkoleniu dla osób kierujących pracownikami.

Program tych dwóch szkoleń jest określony w załączniku nr 1 do rozporządzenia w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy. Różnią się one chociażby pod względem liczby zajęć oraz tym, że w trakcie szkolenia okresowego z zakresu bhp dla służby bhp 4 godziny powinny być przeznaczone na ćwiczenia.

Szkolenie okresowe w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy dla pracodawców i innych osób kierujących pracownikami powinno odbyć się w czasie minimum 16 godzin. Natomiast dla pracowników służby bezpieczeństwa i higieny pracy powinno potrwać przynajmniej 32 godziny. Mowa tutaj o godzinach lekcyjnych trwających 45 minut.

Pracownik posiadający zaświadczenie o ukończeniu szkolenia okresowego bhp dla osób kierujących pracownikami nie może być zwolniony z odbycia szkolenia okresowego dla pracowników służby bhp. Jeśli natomiast pracownik odbył szkolenie okresowe wymagane dla osoby zatrudnionej na innym stanowisku należącym do innej grupy stanowisk (w tym przypadku dla pracowników służby bhp), ze szkolenia okresowego dla osób kierujących pracownikami może być zwolniony. Dotyczy to jednak tylko zwolnienia z pierwszego szkolenia, jakie pracownik powinien odbyć na nowym stanowisku pracy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak wybierać nowoczesne źródła światła do mieszkania

pobierz

Zasady BHP elektryka

pobierz

Poznaj skuteczne sposoby zmniejszania ryzyka wypadków przy pracach na wysokości

pobierz

Profilaktyka porażeń prądem elektrycznym i pierwsza pomoc

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 34064 )
Array ( [docId] => 34064 )