Na stanowisku robotniczym nie przeprowadza się samokształcenia kierowanego

Kategoria: Szkolenie BHP
Autor: Tomasz Zwolak
Data: 27-03-2014 r.

Szkolenia okresowe bhp dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych (m.in. rzemieślnik specjalista – hydraulik) nie mogą być organizowane w formie samokształcenia kierowanego.

Szkolenia okresowe pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych są przeprowadzane w formie instruktażu. Podstawą do takiego stwierdzenia są regulacje prawne zawarte w rozporządzeniu ministra gospodarki i pracy z 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy. Nie można na tych stanowiskach przeprowadzać szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy prowadzić jako kursu, seminarium albo samokształcenia kierowanego.

Celem szkolenia okresowego jest aktualizacja i ugruntowanie wiedzy oraz umiejętności w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy, a także zaznajomienie uczestników szkolenia z nowymi rozwiązaniami techniczno-organizacyjnymi w tym zakresie.

Obowiązek odbycia szkolenia okresowego dotyczy:

Odbycie instruktażu ogólnego oraz instruktażu stanowiskowego pracownik potwierdza na piśmie w karcie szkolenia wstępnego, która jest przechowywana w aktach osobowych pracownika.

Tomasz Zwolak, specjalista ds. prawa pracy

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak wybierać nowoczesne źródła światła do mieszkania

pobierz

Zasady BHP elektryka

pobierz

Pierwsza pomoc

pobierz

Protokół powypadkowy – wzór dokumentu

pobierz

Polecane artykuły

Polecamy kancelarię:

Array ( [docId] => 34524 )
Array ( [docId] => 34524 )

Array ( [docId] => 34524 )