Stanowiska spawalnicze – czy wymagają zgłoszenia

Data: 2018-12-28 r.
Ocena:

Z ebooka dowiesz się: czy obecnie dla stanowiska spawalniczego obowiązuje zgłoszenie instalacji do starostwa? czy wymagany jest wyciąg powietrza? czy ma znaczenie, z której strony jest wyciąg, tzn. do góry czy do dołu? To, czy dana instalacja podlega obowiązkowi zgłoszenia, czy pozwolenia, zależy od liczby stanowisk spawalniczych oraz od tego, czy emisja jest zorganizowana, (...)

Planujesz budowę stacji paliw? Sprawdź, jakie wymagania musisz spełnić

Data: 2018-12-28 r.
Ocena:

Zgodnie z rozporządzeniem ministra gospodarki stacja paliw płynnych to obiekt budowlany, w skład którego mogą wchodzić: budynek, podziemne zbiorniki magazynowe paliw płynnych, podziemne lub nadziemne zbiorniki gazu płynnego, odmierzacze paliw płynnych i gazu płynnego, instalacje technologiczne, w tym urządzenia do magazynowania i załadunku paliw płynnych oraz gazu płynnego, instalacje wodno-kanalizacyjne i energetyczne, podjazdy i zadaszenia, inne urządzenia usługowe (...)

Kto powinien monitorować miejsce magazynowania lub składowania odpadów?

Data: 2018-12-28 r.
Ocena:

Zgodnie z nowelizacją ustawy o odpadach, która weszła w życie z dniem 5 września 2018 r. podmioty, które posiadają już zezwolenia na zbieranie odpadów lub przetwarzanie odpadów, pozwolenia na wytwarzanie odpadów uwzględniającego zbieranie lub przetwarzanie odpadów mają 12 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy na dostosowanie się do nowych (...)

Produkt uboczny zgodnie z nowymi przepisami

Data: 2018-12-28 r.
Ocena:

Od 29 sierpnia 2018 r. obowiązuje nowelizacja ustawy Prawo ochrony środowiska oraz ustawy o odpadach. Dowiedz się, co uległo zmianie! W nowych przepisach zaproponowane zostały m.in. zmiany dotyczące uznania przedmiotu za produkt uboczny oraz możliwości nakładania przez organ na prowadzących instalację obowiązków pomiarowych w szerszym zakresie niż było to dotychczas. (...)

Sprawdź, jak wyliczyć opłatę zmienną!

Data: 2018-12-28 r.
Ocena:

Problemem są zwłaszcza opłaty za wody opadowe i roztopowe. Z ebooka dowiesz się między innymi: na jakiej podstawie nastąpi ustalenie wysokości opłaty za usługi wodne jakie są najczęstsze problemy z wyliczaniem opłat Nowelizacja Prawa wodnego z 20 września przenosi odpowiedzialność za interpretację znaczącej części przepisów z Wód Polskich na podmioty świadczące usługi wodne. (...)

Hodujesz ryby? Sprawdź jak wyliczyć opłaty za usługi wodne

Data: 2018-11-28 r.
Ocena:

Z ebooka dowiesz się jak ustalić wysokość opłat za: pobór wód podziemnych, pobór wód powierzchniowych dla obiektów przepływowych, pobór wód powierzchniowych dla obiektów w wodzie stojącej, ścieki z obiektów przepływowych, ścieki z obiektów o wodzie stojącej. Zgodnie z ustawą Prawo wodne (skr. PW) hodowcy ryb muszą uwzględnić opłaty za pobór wód podziemnych i powierzchniowych na potrzeby (...)

Jak zdobyć dotacje z programu Czyste powietrze

Data: 2018-10-17 r.
Ocena:

Ebook przeznaczony dla posiadających prawo własności lub będących współwłaścicielem budynku jednorodzinnego oraz posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy jednorodzinnego budynku mieszkalnego, który nie został przekazany lub zgłoszony do użytkowania, chcących pozyskać dotację na termomodernizację. Z ebooka dowiesz się m.in.: - jakie są cele programu Czyste powietrze, - kto może starać się o dotacje, - na (...)

Wytwarzasz energię z odnawialnych źródeł? Sprawdź, czy musisz uzyskać wpis do MIOZE

Data: 2018-09-14 r.
Ocena:

Z ebooka dowiesz się m.in.: Czym jest mała instalacja, Kiedy trzeba uzyskać wpis do rejestr wytwórców energii w małej instalacji tzw. MIOZE, Gdzie załatwić sprawę, Jakie dokumenty są do tego niezbędne, Jakie obowiązki cię czekają po dokonaniu wpisu. (...)

Zajmujesz się urządzeniami chłodniczymi oraz klimatyzacjami swoich klientów?

Dowiedz się, w jaki sposób uzyskać niezbędny certyfikat dla przedsiębiorców
Data: 2018-08-19 r.
Ocena:

Jeżeli prowadzisz działalność w obrębie SZWO i F-gazów lub chcesz zajmować się stacjonarnymi urządzeniami chłodniczymi, klimatyzacyjnymi i pompami ciepła bądź wykonywać takie usługi dla klientów, powinieneś uzyskać certyfikat dla przedsiębiorców. Dokument ten potwierdzi Twoje uprawnienia do instalacji, konserwacji (napraw i usuwania) lub serwisowania urządzeń. Z artykułu dowiesz się, w jaki (...)

Planujesz hodowlę lub ubojnie drobiu?

Sprawdź, jakie wiążą się z tym obowiązki
Data: 2018-08-19 r.
Ocena:

Zakłady przemysłowe zajmujące się na dużą skalę hodowlą drobiu przyczyniają się do negatywnego oddziaływania na środowisko. Dowiedz się, jakie dokumenty są Ci niezbędne, by rozpocząć tego typu inwestycję. (...)

Array ( [idCategory] => 1443 [tagname] => ochrona-srodowiska )
Array ( [idCategory] => 1443 [tagname] => ochrona-srodowiska )

Array ( [idCategory] => 1443 [tagname] => ochrona-srodowiska )