Czy istnieje możliwość dostępu do konta maklerskiego przez całą dobę

Kategoria: Giełda
Autor: Pączkowski Krzysztof
Data: 03-07-2012 r.

Tak, ale pod warunkiem, że twój rachunek maklerski jest także rachunkiem internetowym. Wówczas dysponując komputerem, masz nieograniczony dostęp do konta praktycznie z każdego miejsca na świecie i o każdej porze. Nie musisz już więc np. obawiać się, że nie zdążysz złożyć zlecenia osobiście bądź za pośrednictwem telefonu w godzinach, w których działa dom maklerski.

Z drugiej strony dostęp do rachunku przez 24 godziny na dobę to także istotne ułatwienie przy składaniu zleceń i bieżącym monitorowaniu konta, a jednocześnie spora oszczędność czasu.

O ile jednak sam dostęp do konta jest praktycznie nieograniczony czasowo, to już np. możliwość realizacji zleceń, dostępu do bieżących notowań czy też bezpośredniego kontaktu z maklerem jest wymuszona ściśle określonym czasem trwania sesji i tym samym konkretnymi godzinami, w jakich pracuje dom maklerski.

I tutaj w przypadku warszawskiej giełdy, możemy przyjąć, że są to godziny od 9 rano (otwarcie notowań ciągłych) do godziny 17.30 (ostateczne ustalenie kursów zamknięcia) w dniach od poniedziałku do piątku.

Oczywiście zlecenia można składać przez internet o każdej porze, bez względu na dzień tygodnia. Ale – w zgodzie z ustalonym harmonogramem sesji na warszawskiej giełdzie - ich realizacja nastąpi tylko w wyżej wymienionych już terminach.

Jednak dostęp do rachunku przez całą dobę to ogromne ułatwienie dla inwestora. Może on przez cały czas śledzić zmiany w swoim portfelu, dokonywać wyceny zgromadzonych instrumentów czy też dokonywać przeglądu złożonych już dyspozycji i zrealizowanych transakcji.

Zazwyczaj wraz z posiadanym dostępem do rachunku istnieje także możliwość korzystania z narzędzi analitycznych, które służą do odpowiedniej wyceny papierów. Można również zapoznać się z opracowaniami ekspertów, komentarzami i opiniami rynkowymi, a także informacjami z giełdy i jej bezpośredniego otoczenia.

Pączkowski Krzysztof

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Haczyki na lokatach bankowych

pobierz

Oszczędzanie na rachunkach

pobierz

Wiesz jak pomnażać kapitał na FOREX

pobierz

Tajemnice sukcesu najbogatszych inwestorów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 24840 )
Array ( [docId] => 24840 )