W jaki sposób można uzyskać kontakt z maklerem przez internet

Kategoria: Giełda
Autor: Pączkowski Krzysztof
Data: 02-07-2012 r.

Część domów maklerskich oferuje możliwość bezpośredniego kontaktu z maklerem za pośrednictwem łączy elektronicznych w formie tzw. czatu – a więc rozmowy w czasie rzeczywistym. To doskonały, a jednocześnie bardzo prosty sposób, aby złożyć różnego rodzaju dyspozycje dotyczące rachunku maklerskiego.

Przy pomocy czatu można także uzyskać od maklera informację na temat bieżących wydarzeń rynkowych, istotnych z punktu widzenia dokonywanych właśnie inwestycji i poradzić się w kwestii dalszych posunięć na giełdzie. Oczywiście, mając odpowiednio skonfigurowaną pocztę elektroniczną można także wysyłać i odbierać maile.

Nowinki technologiczne umożliwiają nam coraz łatwiejszy kontakt, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Zdecydowanie wkraczają również w świat inwestycji giełdowych, dając graczom bardzo sprawne narzędzie w komunikacji z domem maklerskim.

W przypadku inwestorów o pokaźnych zasobach gotówkowych, którzy jednocześnie generują wysokie obroty dla domu maklerskiego, istnieje również możliwość indywidualnego przyporządkowania maklera do klienta. Jest to swego rodzaju opiekun, który ma stały kontakt z inwestorem i może go na bieżąco informować – za pośrednictwem łączy internetowych – o zmianach zachodzących na rynku i realizacji poszczególnych dyspozycji.

Dzięki temu inwestor uzyskuje gwarancję szybkiego i bardzo sprawnego wsparcia ze strony pośrednika w kluczowych kwestiach dotyczących lokowania kapitału na rynku papierów wartościowych.

Często również – w ramach wymiany informacji za pośrednictwem domu maklerskiego – giełdowi gracze mają możliwość nie tylko kontaktu z ekspertami, a więc maklerami, czy też doradcami inwestycyjnymi, ale również z innymi osobami, które lokują gotówkę w podobny sposób.

Taka wymiana informacji może mieć miejsce np. za pośrednictwem różnych czatów, a także forum dyskusyjnego. A tutaj wskazówki ze strony innych graczy mogą także okazać się nieocenioną skarbnicą wiedzy i pomysłów inwestycyjnych.

Pączkowski Krzysztof

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Haczyki na lokatach bankowych

pobierz

Oszczędzanie na rachunkach

pobierz

Wiesz jak pomnażać kapitał na FOREX

pobierz

Tajemnice sukcesu najbogatszych inwestorów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 24826 )
Array ( [docId] => 24826 )