Czy można przywrócić stary kalkulator w Windows 10

Data: 13-03-2017 r.

Windows 10 staje się powoli standardem w biurach, ale nie wszystko się nam w nim podoba. Na pewno nie do nowa, załączona do niej aplikacja – kalkulator.  Czy gdzieś w czeluściach systemu nie ma może schowanego starego programu kalkulatora z Windows 7. Był lepszy.

Dobra wiadomość brzmi: jeżeli tęsknimy za programem kalkulatora używanym w wielu wersjach Windowsa, to w dość prosty sposób można go przywrócić. Wszystko, czego do tego potrzeba to komputer z Windows 7 (lub znajomy, który udostępni nam pliki). A robi się to tak:

 

1. Na komputerze z Windows 7 należy otworzyć katalog C:\Windows\System32.

2. Tu należy znaleźć plik calc.exe i skopiować go na pendrive USB. Potrzebujemy także pliku calc.exe.mui z katalogu C:\Windows\System32\pl-PL.

3. Na pendrivie należy zmienić nazwy na calc7.exe oraz calc7.exe.mui um.

4. Na komputerze z Windows 10 istnieją te same katalogi. Należy zatem skopiować calc7.exe do katalogu C:\Windows\System32 i calc7.exe.mui do katalogu C:\Windows\System32\pl-PL. Wówczas stary kalkulator można uruchomić klikając dwa razy w calc7.exe.

Można do tego dodatkowo stworzyć ikonę w menu start. W tym celu prawym przyciskiem myszy trzeba kliknąć w calc7.exe i wybrać Przypnij do menu Start.

Wskazówka: Aplikacja kalkulator w Windows 10 będzie dalej dostępna - tym razem mamy jednak wybór.

Okazje się, że w niektórych przypadkach to co się kiedyś sprawdzało, można pozostawić w nowym systemie. Nie zawsze nowsze, znaczy lepsze. Tym razem „postarzenie” systemu jest proste.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 40105 )
Array ( [docId] => 40105 )

Array ( [docId] => 40105 )