Grupowanie wiadomości według tematu w Outlooku

Data: 14-12-2013 r.

Najczęściej wiadomości w Outlooku sortujemy według daty odebrania lub nazwy nadawcy. Jednak program oferuje wiele innych możliwości, np. pozwala na szybkie pogrupowanie wiadomości według tematu, którego dotyczą.

Z reguły poczta służy nam do korespondowania z wieloma osobami na raz, a wszystkie wiadomości trafiają do jednego folderu. Jeśli zależy Ci na prześledzeniu wszystkich wiadomości dotyczących określonej sprawy (tzw. wątku), Outlook daje taką możliwości, grupując wiadomości według ich tematu i wyświetlając w kolejności chronologicznej.

Outlook - grupowanie wiadomości w wątki

Aby skorzystać z tej funkcji, przejdź do menu Widok, a następnie kliknij Rozmieszczenie/Konwersacje. W efekcie Outlook będzie wyświetlać ostatnią wiadomość w danym wątku, a treść kolejnych wiadomości można odczytać, klikając strzałki nagłówkach wątków.

Wiadomości odbierane w folderze pocztowym standardowo trafiają do jednego worka (folderu). Jeśli chcesz wyodrębnić niektóre wiadomości, np. od określonej osoby czy dotyczące wybranego tematu, warto utworzyć na nie oddzielny folder.

 

Tworzenie folderu dotyczącego wybranego tematu

Tworzenie folderu jest proste – wystarczy kliknąć na liście folderu prawym klawiszem myszy i wybrać opcję Nowy folder. Foldery powinny mieć nazwy jasno wskazujące ich zawartość. Zwróć uwagę, że foldery mogą zawierać także podfoldery, co jest czasem bardzo przydatne.

Outlook - automatyczne grupowanie wiadomości

Możesz ręcznie przenosić wiadomość do poszczególnych folderów, jednak duży wygodniej jest utworzyć odpowiednią regułę, dzięki której proces ten będzie przebiegać automatycznie w momencie odbierania wiadomości. W zależności od używanego klienta pocztowego procedura ta przebiega inaczej. Omówimy ją na przykładzie Outlooka 2007:

  1. Przejdź do Narzędzia/Reguły i alerty.
  2. Kliknij Nowa reguła i klikając w nowym oknie poszczególne dostępne opcje, utwórz nową regułę. Możliwości jest bardzo duży, nie sposób je tutaj opisać.


Rafał JanusZobacz także:

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 34342 )
Array ( [docId] => 34342 )

Array ( [docId] => 34342 )