Indeks wydajności systemu Windows

Autor: Kędra Przemysław
Data: 25-09-2012 r.

W systemie Windows Vista wdrożono ciekawe narzędzie pozwalające monitorować stabilność systemu. Zobacz w jaki sposób sprawdzić instalacje/deinstalacje programów oraz informacje o błędach systemowych.

Dzięki tym informacjom możemy sprawdzić, czy system wymaga odpowiedniej konserwacji oraz czy jego stan jest w dobrej kondycji.

W celu skorzystania z monitora niezawodności systemu Windows należy wejść do okna Panelu Sterowania i wybrać pozycję Narzędzia Administracyjne. W kolejnym oknie uruchamiamy aplikację Monitor niezawodności i wydajności. W oknie aplikacji, z listy Narzędzia monitorowania wybieramy pozycję Monitor niezawodności. Zostanie nam przedstawiony wykres stabilności systemu wraz z punktami kontrolnymi, które informują o ewentualnych błędach lub zmianie w oprogramowaniu.

Kliknięcie w czerwone kółeczko z białym znakiem "x", pozwoli zobaczyć raport, z którego dowiemy się o wystąpieniu błędu (jaka aplikacja jest za niego odpowiedzialna oraz jaki typ błędu wystąpił). Chmurka informacyjna z literką "i" w środku pozwala odczytać raport o zainstalowanych lub odinstalowanych programach.

Monitor niezawodności systemu zbiera informacje o błędach aplikacji, sprzętu, a także błędach systemu Windows. Dodatkowo pokazuje ostatnie instalacje oraz deinstalacje programów.

W przypadku, gdy monitor niezawodności zgłasza te same błędy (np. oprogramowania) warto skorzystać z aktualizacji, które mogą rozwiązać problemy. W oknie monitora wydajności w górnym prawym rogu widnieje tzw. Indeks wydajności, który określa stabilność systemu w danym dniu. Jest to pomiar uzyskany na podstawie liczby zgłoszonych awarii – im większa wartość (maksymalnie 10), tym większa stabilność systemu.


Zobacz także:

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 34238 )
Array ( [docId] => 34238 )

Array ( [docId] => 34238 )