Jak korzystać z sieci p2p za pomocą uTorrent

Autor: Kędra Przemysław
Data: 25-09-2012 r.

Sieć P2P (peer-to-peer) umożliwia wygodną wymianę plików w internecie. Potężny zbiór plików udostępniany w sieci p2p jest niezwykle atrakcyjny. Zobacz w jaki sposób pobierać pliki z sieci p2p za pomocą programu uTorrent.

Wiele osób chwali sobie program uTorrent za możliwość łatwego wyszukiwania torrentów oraz łatwą intuicyjną obsługę. Program możemy pobrać ze strony: http://www.dobreprogramy.pl/uTorrent,Program,Windows,13270.html

Podczas instalacji warto zwrócić uwagę, aby odznaczyć pozycję "set my homepage to Ask.com". Dzięki temu strona startowa naszej przeglądarki nie zostanie zmieniona.

Po uruchomieniu programu, pokaże nam się okienko kreatora ustawień, które pozwoli dobrać optymalne ustawienia naszego łącza internetowego. Należy wybrać rodzaj połączenia, którym dysponujemy – jeżeli nie jesteśmy pewni szybkości łącza, możemy skorzystać z testu dslreports.com (wystarczy kliknąć w przycisk "testuj za pomocą ...").

Podczas wyboru rodzaju połączenia możemy zobaczyć wpisy, które zaczynają się znakami "xx" np. "xx/128k", oznacza to, że chodzi tylko o określenie prędkości wysyłania plików.

Po wybraniu odpowiedniego rodzaju połączenia, klikamy przycisk Zastosuj. W celu pobrania plików torrent należy znaleźć odpowiednie źródło. Możemy wykorzystać wbudowaną wyszukiwarkę uTorrent albo skorzystać z for internetowych lub innych miejsc w sieci z listą legalnych torrentów. Kliknięcie odnośnika torrent spowoduje pojawienie się okienka Dodaj nowy torrent, w którym wystarczy wybrać miejsce na dysku, gdzie chcemy zapisać plik.

W głównym oknie programu będziemy mogli zobaczyć postęp pobierania pliku. Dodatkowo będziemy mogli wstrzymać jego pobieranie lub usunąć go z listy.


Należy pamiętać, że pobierając z sieci p2p jednocześnie udostępniamy pliki – dlatego ważne jest, aby korzystać wyłącznie z legalnych źródeł.


Zobacz także:

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 34239 )
Array ( [docId] => 34239 )

Array ( [docId] => 34239 )