Jak nagrać obraz płyty

Autor: Kędra Przemysław
Data: 26-07-2012 r.

Coraz popularniejszy format zapisu danych na dyskach optycznych, może sprawiać trudności początkującym użytkownikom. Zobacz w jaki sposób nagrać go na płytę i odtwarzać jego zawartość w tradycyjny sposób.

Pobierając duże pliki z internetu, możemy spotkać z tzw. obrazem płyty. Aby odtworzyć tego rodzaju pliki, zapisane w formacie ISO, konieczne jest wykorzystanie "wirtualnego napędu". W artykule "Czym odtworzyć obraz płyty ISO", znajdziesz opis w jaki sposób podejrzeć dane w tym formacie.

Alternatywnym sposobem jest nagranie danych zapisanych jako obraz płyty i odtworzenie ich w tradycyjny sposób, za pomocą płyty CD/DVD. Do nagrania obrazu płyty, posłużymy się darmowym programem Ashampoo Burning Studio.

Po uruchomieniu programu, z głównego menu wybieramy "Utwórz/Nagraj obraz płyty", lub "Utwórz/Nagraj obraz dysku" - w zależności od wersji Ashampoo Burning Studio. Następnie w podmenu klikamy na pozycję "Nagraj obraz płyty ...".

W kolejnym oknie, należy podać lokalizację do obrazu płyty w formacie: *iso, *img, *cue, *ashdisv. - w tym celu naciskamy przycisk "przeglądaj".

Po kliknięciu przycisku "dalej", należy włożyć czysty nośnik CD/DVD i nacisnąć przycisk "nagraj". Rozpocznie się nagrywanie obrazu płyty, z którego będziemy mogli korzystać w tradycyjny sposób, bez instalowania dodatkowego oprogramowania w postaci wirtualnych napędów.

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 34166 )
Array ( [docId] => 34166 )

Array ( [docId] => 34166 )