Jak ukryć wybór systemu operacyjnego przy starcie

Autor: Kędra Przemysław
Data: 05-06-2012 r.

Instalując wiele systemów na jednym komputerze, pozostają wpisy, które umożliwiają uruchomienie dowolnego systemu operacyjnego. Czasami pozostają one nawet w sytuacji, gdy usuniemy nieużywany system operacyjny - zobacz jak się ich pozbyć.

Posiadając w komputerze zainstalowanych kilka systemów operacyjnych, podczas startu widzimy okienko umożliwiające wybór jednego z nich. Zwiększa to czas uruchamiania komputera (jeżeli nic nie klikniemy trzeba poczekać 30 sekund).

Czasami pomimo odinstalowania systemu operacyjnego "stare wpisy" pozostają i nadal możliwy jest wybór systemu, którego w rzeczywistości już nie ma.

Aby usunąć wpisy umożliwiające wybór systemu operacyjnego, kliknijmy prawym klawiszem myszki na Mój Komputer i wybierzmy pozycję "Właściwości". Przechodzimy do zakładki Zaawansowane-> Uruchamianie i odzyskiwanie (Ustawienia). Możemy tam określić domyślny system operacyjny, a także czas wyświetlenie listy systemów operacyjnych.

 

Jeżeli chcemy wyłączyć tę listę, najlepiej odznaczyć tę pozycję - dzięki temu będzie uruchamiany system, który wybraliśmy w pozycji "domyślny system operacyjny".

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25451 )
Array ( [docId] => 25451 )