Konto Microsoft czy konto lokalne?

Data: 10-07-2016 r.

Gdy przesiadłem się z Windows 7 na Windows 10, to założyłem sobie konto Microsoft, którym teraz też loguję się do Windows 10. Czy to prawda, że Microsoft dzięki temu ma nieograniczony dostęp do moich danych? A jeżeli tak, to jak pozbyć się konta Microsoft?

Jest w tym cień prawdy, choć znacznie przesadzony. W Stanach Zjednoczonych providerzy przechowujący dane w chmurze, a wśród nich Microsoft, mają prawo klasyfikować dane swoich klientów, po to np. żeby kasować pirackie kopie lub dane „nieprzyzwoite”. Nad wszystkim czuwa ponadto ustawa „Patriot Act”. Powoduje ona, że każde amerykańskie przedsiębiorstwo ma obowiązek przekazać pliki swoich klientów – jeśli zwrócą się o to służby specjalne, jak np. FBI. Nie jest nawet konieczne postanowienie sądu. FBI może samodzielnie wymusić przekazanie danych tak zwanym dokumentem National Security Letter (NSL). Dlatego nasze dane mogą być kontrolowane. Jeżeli nie do końca ufamy firmie z Redmont, to można, jak opisano poniżej, korzystać z lokalnego konta Windows i zrezygnować z funkcji przechowywania danych w chmurze.

 

1. W tym celu należy na klawiaturze jednocześnie wcisnąć przyciski Windowsa + „I”. Następnie kliknąć w Konta, Twoje konto i jako Konto profilowe w Zaloguj zamiast tego za pomocą konta lokalnego.

2. Potem trzeba wpisać aktualne hasło do Microsoft i kliknąć Dalej. W oknie Zmień na lokalne konto wypełnić wszystkie ważne pola.

3. Pod koniec kliknąć Dalej, Wyloguj i Zakończ. Dobrze wiedzieć: Również za pomocą lokalnego konta można korzystać z usług sieciowych Microsoft. W tym celu należy się za każdym razem logować się do konta Microsoft i następnie przechodzić na konto lokalne.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 39192 )
Array ( [docId] => 39192 )

Array ( [docId] => 39192 )