Podłączanie zdalnego dysku SkyDrive do komputera

Data: 07-11-2013 r.

Usługa Microsoft SkyDrive to internetowy, bezpłatny dysk o pojemności 25 GB na dokumenty, obrazy, kopie zapasowe i inne dane. Dostęp do umieszonych tam plików uzyskasz z dowolnego komputera podłączonego do Internetu.

Mając konto w usłudze Windows Live możesz korzystać ze SkyDrive’a otwierając stronę https://skydrive.live.com. Kopiowane danych na SkyDrive odbywa się standardowo przez przeglądarkę WWW. Praca z usługą jest jednak dużo wygodniejsza, gdy masz możliwość kopiowania plików bezpośrednio na dysk sieciowy widoczny w oknie Komputer i innych. Stosując się do naszej instrukcji, uzyskasz taką możliwość:

  • Najpierw konieczne jest określenie serwera, na którym położony jest Twój katalog w usłudze. Potrzebne jest do tego narzędzie SkyDriveSimpleViewer-DumpUrls, które pobierzesz ze strony http://skydrivesimpleviewer.codeplex.com/releases/view/39725/
  • Po zakończeniu pobierania, rozpakuj plik SkyDriveSimpleViewer-DumpUrls-1.0.zip do folderu C:\dumpurls.
  • W następnej kolejności wyświetl okno wiersza polecenia. Kliknij w tym celu przycisk Start, wpisz cmd w pole Wyszukaj programy i pliki, a następnie naciśnij [Enter].
  • W oknie wiersza polecenia wpisz cd C:\dumpurls. Zatwierdź polecenie, naciskając [Enter].
  • Kolejny krok to pobranie adresu serwera dla Twojego konta. Aby to zrobić, wpisz w wierszu polecenia dumpurls NAZWA_UŻYTKOWNIKA HASŁO, podmieniając zmienne na właściwe dla Twojego konta w usłudze Windows Live. Przykładowe polecenie może wyglądać tak: dumpurls [email protected] haslo123.
  • Po kilku sekundach narzędzie zwróci listę adresów URL do Twoich katalogów w usłudze SkyDrive. Kliknij w oknie wiersza polecenia prawym przyciskiem myszy, wybierz Zaznacz wszystko, a następnie naciśnij [Enter]. Spowoduje to skopiowanie całej zawartości.
  • Wklej dane ze schowka do dowolnego edytora tekstowego, na przykład Notatnika. Lista adresów do katalogów może wyglądać następująco:

https://adres_serwera.docs.live.net/12345e2c4fe2eadc/^.Documents

https://adres_serwera.docs.live.net/12345e2c4fe2eadc/Prywatne%20dokumenty

https://adres_serwera.docs.live.net/12345e2c4fe2eadc/^.Public

  • Wybierz dokładnie jeden adres, który chcesz podpiąć.
  • W następnej kolejności otwórz okno Komputer, a potem kliknij przycisk Mapuj dysk sieciowy.
  • Ukaże się okno Mapowanie dysku sieciowego. W polu Folder wklej skopiowany wcześniej adres URL. Podaj w polu Dysk literę, pod którą będzie on dostępny. Pozostałe ustawienia pozostaw bez zmian. Kliknij przycisk Zakończ.

Poczekaj kilkanaście sekund, aż mapowanie zostanie ukończone. Konieczne może być podanie danych do Twojego konta w usłudze Windows Live. Zaraz po tym, możesz korzystać z SkyDrive.

Do wymiany danych z usługą SkyDrive można też użyć narzędzia SkyDrive Explorer. Zajęte miejsce na zmapowanym dysku nie jest prezentowane zgodnie ze stanem faktycznym.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 34315 )
Array ( [docId] => 34315 )

Array ( [docId] => 34315 )