Czym jest kampania odsłonowa w internecie

Autor: Valeeva Anna
Data: 05-06-2012 r.

W internecie możemy często spotkać kampanie odsłonowe nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Kampania ta z definicji polega na wyświetlaniu form graficznych, które są jednocześnie czytelne, zrozumiałe i atrakcyjne dla odbiorców.

Jak skutecznie stosować

Taka forma reklamy ma na celu zachęcenie użytkownika do kliknięcia i zapoznania się z ofertą lub stroną internetową, na którą zostanie przekierowany. Kampanie banerowe są skuteczne, bo przyciągają uwagę użytkownika jednocześnie budując świadomość marki. Taka reklama w internecie jest wykorzystywana w akcjach sprzedażowych. Aby zwiększyć skuteczność naszej kampanii trzeba ją dopasować do grupy docelowej, do której chcemy dotrzeć z naszym przekazem. Jedną z form kampanii odsłonowych są banery – możemy je wyświetlić dla określonego targetu oraz na ściśle określonym obszarze.

Metody kampanii

Aby dotrzeć do jak największej grupy odbiorców, kampanię banerową możemy zaplanować na najpopularniejszy portalach, jak onet.pl, gazeta.pl itp. W takich przypadkach wybór mediów, określenie grupy docelowej, jak i wybór czy nasze banery będą statyczne czy animowane oraz czy będą wykonane w technologii flash nie może być przypadkowy. W przeciwnym wypadku wydamy pieniądze i nie osiągniemy naszych celów.

Obecnie portale chętnie współpracują i służą pomocą na każdym etapie kampanii odsłonowej. Udostępniają środki i narzędzia do monitoringu, udostępniają statystyki, np. ilość wyświetleń i przekierowań na Twoją stronę internetową. Dzięki temu możemy udoskonalić lub zmodyfikować nasz przekaz w trakcie kampanii.

Kampanię odsłonową warto wykorzystać w trakcie promocji nowego produktu, usługi lub marki, ponieważ w bardzo szybki sposób docieramy do dużej grupy odbiorców. Możemy również w ten sposób informować naszych klientów o zniżkach, rabatach, promocjach.

Valeeva Anna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25540 )
Array ( [docId] => 25540 )