Czym jest marketing angażujący

Autor: Woźniak Wojciech
Data: 27-06-2012 r.

Marketing angażujący jest strategią, która ma na celu wprowadzenie nabywców do procesu produkcji oraz kreowanie programami marketingowymi. Działanie opierają się na zachęceniu klienta do brania udziału w rozwoju marki.

Engagement marketing

Działanie, jakim wykazuje się marketing angażujący, opiera się na założeniu, że klient jako istota społeczna ma potrzebę interakcji, komunikacji oraz czynnego zaangażowania w różnorodne czynności.

Wszystkie przedsięwzięcia podejmowane przez przedsiębiorstwo bazujące na marketingu angażującym, powinny zapewniać dwukierunkowy przepływ informacji. Umożliwia to nabywcy odczucie przynależności i zobowiązania wobec firmy, co jest niezwykle istotne w czasach, kiedy rynek i zjawiska na nim zachodzące zmieniają się w sposób dynamiczny.

Przywiązanie i jego przykład

Reasumując, marketing angażujący sprawia, że klient czuje silne przywiązanie do firmy. Samo działanie marketingowe opiera się na przejrzystości, współpracy, doświadczeniu, zaufaniu, bezpośredniości, zaangażowaniu, interaktywności i współfinansowaniu tworzenia produktu danego przedsiębiorstwa.

 

W dzisiejszym świecie wiele firm opiera swoje działania na tworzeniu wokół przedsiębiorstwa społeczności. Przykładem takiej firmy jest Jones Soda, która zachęcała klientów do przesyłania zrobionych przez nich zdjęć. Zdjęcia te były następnie drukowane na etykietach butelek z wodą sodową, pozwalało to nabywcom na identyfikowanie się z firmą.

Również Nike wypracowała świetny sposób zbudowania społeczności i promowania zdrowego trybu życia. Stworzyła system nike+, który połączył z przedsiębiorstwem tysiące ludzi z całego świata. Powstała w ten sposób grupa biegaczy i sportowców, zaangażowanych w działania firmy, do których należy m.in. Lance Armstrong.


Zobacz także:

Woźniak Wojciech

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25579 )
Array ( [docId] => 25579 )