Jak znaleźć pracę w marketingu

Autor: Stwora Sylwia
Data: 30-05-2012 r.

Marketing to jeden z najpopularniejszych kierunków studiów wybierany przez młodych ludzi. Co zrobić, aby wśród dużej konkurencji podnieść swoje szanse na znalezienie pracy? Przede wszystkim oprócz wiedzy teoretycznej musisz zdobywać doświadczenie.

Studiuj

Ukończenie studiów w zakresie marketingu lub marketingu i zarządzania to warunek konieczny do znalezienia pracy w tej branży. Zdobędziesz nie tylko wiedzę teoretyczną, ale uzyskasz także praktyczne umiejętności związane z analizą otoczenia firmy, obsługą klienta, tworzeniem strategii marketingowych, prowadzeniem badań marketingowych, tworzeniem skutecznego przekazu marketingowego czy zarządzaniem zasobami ludzkimi i firmowymi. Dowiesz się, jak utrzymywać relacje z mediami, w jaki sposób prowadzić działania pozwalające na budowanie pozytywnego wizerunku firmy i pozyskiwanie klienta oraz jego zaufania i satysfakcji.

Praktykuj

Odbycie praktyk w czasie studiów jest warunkiem koniecznym do ich zaliczenia. Po zrealizowaniu zakładanej liczby godzin powinieneś dalej szukać możliwości praktykowania nawet za darmo. Zastanów się, w jakich firmach chciałbyś znaleźć pracę. Stwórz sobie ich listę i spróbuj wysłać swoje aplikacje. Jest duża szansa, że jeśli przyjmą cię na praktyki lub staż, a Ty odpowiednio się wykażesz, to firma może zatrudnić cię jako pracownika.

 

Dokształcaj się

Marketing jest niezwykle dynamiczną branżą. Musisz cały czas być na bieżąco z informacjami, trendami. Przeglądaj serwisy i fora internetowe, czytaj gazety, poradniki i książki branżowe, oglądaj telewizję. Zadbaj także o odpowiedni poziom umiejętności językowych. Zastanów się nad ukończeniem kursu pozwalającego ci na uzyskanie międzynarodowego certyfikatu językowego czy szkoleniem z zakresu marketingu.

W znalezieniu pracy w marketingu pomocne będą również kontakty z ludźmi z branży. I wcale nie chodzi tu o dostanie pracy „po znajomości”. Dzięki nim zapoznasz się z branżą "od środka", poznasz specyfikę pracy danej firmy, a także będziesz zorientowany, w jakich firmach poszukiwani są pracownicy i czego się od nich wymaga. Ważne jest również nabycie lub pogłębienie takich cech osobowości, jak komunikatywność, perswazja, asertywność, motywacja, ambicja, a przede wszystkim odwagą i silna wola.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25525 )
Array ( [docId] => 25525 )