Jak zorganizować biuro prasowe

Autor: Stwora Sylwia
Data: 30-05-2012 r.

Biuro prasowe przede wszystkim ułatwia wymianę informacji pomiędzy firmą a mediami, klientami oraz jej partnerami biznesowymi. Press room może być zorganizowany w siedzibie przedsiębiorstwa, w miejscu organizowanego wydarzenia, a także może być jednym z elementów witryny WWW firmy.

Realne biuro prasowe

Do stworzenia biura prasowego w firmie potrzebne jest pomieszczenie, w którym będzie można przetrzymywać wszelkiego typu materiały prasowe oraz sprzęt potrzebny do ich tworzenia. Musisz zadbać o to, aby w biurze prasowym znajdował się telefon, komputer z połączeniem do internetu, faks oraz fotokopiarka.

Kiedy już masz gdzie pracować, zacznij opracowywać i zbierać materiały prasowe. Do pozostałych zadań biura prasowego należy m.in. stworzenie bazy kontaktów do redakcji lub poszczególnych dziennikarzy piszących o danej branży, ustalenie warunków akredytacji dla dziennikarzy, opracowanie raportów z działalności firmy oraz stworzenie bazy potencjalnych sponsorów, organizowanie konferencji prasowych.

Na stworzenie zewnętrznego i tymczasowego biura prasowego wybierz dobrze widoczne i łatwo dostępne miejsce. Wyposaż go w co najmniej jeden telefon komórkowy, kserokopiarkę, faks, komputer z dostępem do Internetu. Po przygotowaniu i odpowiednim wyposażeniu zajmij się wydzieleniem strefy akredytacyjnej, obsługą dziennikarzy przybyłych na miejsce wydarzenia, dostarczaniem mediom raportów i informacji, itp.

Internetowy press room

Najlepiej stworzyć go poprzez dodanie do strony internetowej firmy zakładki o nazwie Biuro prasowe lub Press room. Ustal, czy dostęp do niego będzie otwarty, czy też będzie wymagał zalogowania się. Następnie umieść w press roomie odpowiednie dane, czyli newsy, podstawowe informacje o firmie, jej członkach, produktach lub usługach oraz obszarach działania, informacje o akredytacjach, informacje archiwalne itp. Nie zapomnij o umieszczeniu zdjęć, filmów wideo, wizualizacji, itp. Dbaj o częstą aktualizację zamieszczanych materiałów.

W dobie nieograniczonych możliwości internetu najlepiej zainwestować w wirtualne biuro prasowe.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25516 )
Array ( [docId] => 25516 )