Udział w Targach Pracy - sposób na promocję firmy

Autor: Kulik Katarzyna
Data: 23-08-2012 r.

Targi Pracy to imprezy, w których udział biorą nie tylko poszukujący zatrudnienia, ale również przedsiębiorstwa. To doskonała okazja do nawiązania wielu kontaktów biznesowych i zdobycia wartościowych pracowników. Dlaczego Twoja firma powinna brać czynny udział w targach Pracy?

Targi Pracy doskonała okazja do promocji Twojej firmy, szczególnie, jeżeli Twoje przedsiębiorstwo nie jest zbyt duże lub gdy dopiero rozpoczynasz swoją działalność na rynku. Dobrze przygotowane stanowisko Twojej firmy, na którym będziesz z pasją opowiadał o swojej działalności oraz wręczenie zainteresowanym ewentualnych gadżetów związanych z firmą, pozwoli Ci na zapisanie się w pamięci wielu osób. Być może za jakiś czas wrócą oni do Ciebie jako klienci bądź współpracownicy.

Uczestnicząc w Targach Pracy masz ogromną szansę na stworzenie własnej bazy kontaktów biznesowych. W czasie wydarzenia spotkasz nie tylko wielu specjalistów z różnych dziedzin, którzy poszukują zatrudnienia, ale również właścicieli wielu innych firm. Warto z częścią tych osób wymienić chociażby wizytówki.

Poza tym Targi Pracy są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń zawodowych między osobami z tej samej branży. Nie traktuj podobnych firm jako potencjalnych wrogów. Częsta wzajemna wymiana doświadczeń jest cenną nauką, którą można wykorzystać w swojej pracy. Poza tym coraz więcej właścicieli firm rozumie, jak ważną kwestią jest rozbudowana sieć kontaktów biznesowych. Z pewnością im też będzie zależało na pozyskaniu nowych znajomości.

 

Uczestnictwo w tego typu targach umożliwia również poznanie współczesnego rynku pracy. Tego rodzaju akcje organizowane są głównie z myślą o osobach poszukujących zatrudnienia. Podczas bezpośrednich rozmów z bezrobotnymi będziesz mógł dowiedzieć się, jakie są największe problemy w znalezieniu pracy i czego tak właściwie ludzie oczekują od swoich pracodawców. Zdobyta wiedza, w połączeniu z własnym doświadczeniem w tej materii, z pewnością okaże się przydatna w przypadku powiększania własnego personelu i poszukiwania nowych specjalistów do Twojej firmy.


Zobacz także:

Kulik Katarzyna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25599 )
Array ( [docId] => 25599 )