„Program rozwoju głównych rynków rolnych w Polsce na lata 2016–2020” – poznaj założenia koncepcji

Kategoria: Rolnictwo
Data: 03-11-2016 r.

Klarowna koncepcja długofalowego działania, która ma zapewnić rozwój krajowego sektora rolno-żywnościowego. Taki jest cel prac podjętych przez resort rolnictwa nad opracowaniem „Programu rozwoju głównych rynków rolnych w Polsce na lata 2016–2020”. Sprawdźmy, na czym mają polegać te działania.

Aktualna sytuacja w poszczególnych sektorach rolnych jest różna, jeśli chodzi o dynamikę zmian poziomu produkcji, tendencje w handlu zagranicznym, stopień zorganizowania producentów i ogólną kondycję sektora. Niezależnie od tego, w każdym z sektorów istnieją wyzwania i szanse rozwoju. W Programie zostaną określone cele i wyzwania w poszczególnych sektorach oraz wskazane propozycje działań, które należy podjąć, aby zrealizować wyznaczone cele.

 

Projekt Programu będzie zawierał analizę poszczególnych sektorów, w tym dane na temat ich struktury, poziomu produkcji i konsumpcji, a także handlu zagranicznego, rysując tym samym obraz uwarunkowań rozwoju poszczególnych rynków. Przewidziano w nim także analizę SWOT poszczególnych sektorów, omówienie najważniejszych dostępnych instrumentów unijnego i krajowego wsparcia rynków rolnych, w tym instrumenty dostępne w ramach wspólnej organizacji rynków produktów rolnych, płatności bezpośrednich, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 oraz elementy pomocy krajowej.

Źródło:

MRiRW

Marek Krajewski, specjalista z zakresu prawa rolnego

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 39683 )
Array ( [docId] => 39683 )