Jakie pozwolenia są potrzebne, żeby założyć hotel dla zwierząt

Autor: Kaźmierczak-Błocisz Joanna
Data: 29-08-2012 r.

Hotele dla pupili są coraz bardziej popularne. Osoby, które mają zamiłowanie do różnego rodzaju zwierząt, a do tego dysponują dużą działką powinny rozważyć tego typu działalność. Jakie pozwolenia okażą się niezbędne do założenia tego rodzaju biznesu?

Przepisy

Obecna sytuacja prawna hoteli dla zwierząt nie jest uregulowana. Nie trzeba spełniać norm, które obowiązują np. w schroniskach. Nie wymagane jest żadne wykształcenie kierunkowe ani doświadczenie w pracy ze zwierzętami. Należy jednak pamiętać, że jakakolwiek opieka nad żywymi istotami podlega Ustawie o ochronie zwierząt z 1997 roku. Według tych przepisów osoby utrzymujące zwierzęta domowe są zobowiązane zapewnić im pomieszczenie, które będzie chroniło przed upałem, zimnem i opadami atmosferycznymi.

Oprócz tego pupil musi mieć dostęp do pożywienia, świeżej wody, światła dziennego oraz możliwość poruszania się bez ograniczenia swobody ruchów. Zwierzęta nie powinny także być trzymane na uwięzi. Ustawa przewiduje jednak taką możliwość pod warunkiem, że nie powoduje ona obrażeń na ciele pupila ani jego cierpienia, a jej długość wynosi co najmniej 3 metry. Nie może to jednak trwać dłużej niż 12 godzin bez przerwy.

Pozwolenia

Jedyne wymogi formalne, jakie należy spełnić to złożenie wniosku do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Warto także założyć konto w banku. Będzie nam do tego potrzebny numer REGON, który uzyskamy podczas rejestracji w CEIDG. Niezbędne będzie również złożenie zaświadczenia do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Powinno to nastąpić w ciągu 7 dni od rozpoczęcia działalności gospodarczej. Wszystkie te procedury odbywają się jak w przypadku każdej innej firmy.

Mimo iż nie ma określonych wymagań jakie muszą spełniać hotele dla zwierząt, warto zadbać o to, żeby każde zwierzę, czy to pies czy świnka morska, miały dość duże klatki, możliwość zabawy i spacerowania po wybiegu, a także zapewnioną opiekę weterynaryjną.


Zobacz także:

Kaźmierczak-Błocisz Joanna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26073 )
Array ( [docId] => 26073 )