Outsourcing kadrowo-płacowy - korzyści dla pracodawcy

Autor: Kulik Katarzyna
Data: 10-09-2012 r.

Kadry i płace to główne działy każdego przedsiębiorstwa. Ich poprawne funkcjonowanie w dużym stopniu wpływa na sukces całej firmy. Jednak nie każdy właściciel firmy radzi sobie z prowadzeniem tych działów firmy. Tymczasem wdrożenie outsourcingu kadrowo-płacowego upraszcza strukturę pionu finansowego firmy.

Profesjonalna pomoc w cenie

W przypadku, kiedy prowadzenie polityki kadrowej czy płacowej we własnej firmie najzwyczajniej w świecie Cię przerasta, powinieneś zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy firm outsourcingowych. Gwarantują nie tylko profesjonalną obsługę, ale również znajomość aktualnych norm prawnych, z czym wielu biznesmenów sobie nie radzi.

Redukcja kosztów

Wbrew pozorom zewnętrzny outsourcing może być bardziej opłacalny finansowo niż posiadanie własnego działu księgowego. Pamiętaj, że wraz z każdą zatrudnioną osobą, wzrastają Twoje koszty prowadzenia firmy. Poza tym jako pracodawca musisz zapewnić swoim pracownikom nie tylko solidną pensję, ale przede wszystkim odpowiednie warunki do pracy.

Możesz uniknąć tych obowiązków korzystając z outsourcingu. Wprawdzie pracownicy firmy zewnętrznej również pobierają pensję, jak również wynajmują lokal do pracy, jednak koszty, które ponoszą dzielone są wśród wszystkich przedsiębiorców korzystających z ich usług i uwzględniane w kosztach obsługi.

Często środki przeznaczone na opłacenie rozwiązania outsourcingowego są o wiele niższe niż te, które musielibyśmy przeznaczyć na utrzymywanie własnych działów.

 

Efektywne wykorzystanie czasu

Zaletą outsourcingu jest również fakt, że firmy zewnętrzne efektywnie wykorzystują czas pracy. Wewnętrzne działy księgowe czy kadrowe pracują z reguły w odgórnie wyznaczonych godzinach. W nagłych przypadkach, kiedy ich pomoc jest potrzebna, istnieje problem z mobilizowaniem tych działów do pracy.

W przypadku outsourcingu sytuacja wygląda zupełnie inaczej – firma zewnętrzna pracuje wtedy, kiedy potrzebuje tego klient. Bez względu na to, czy konieczność działania nastąpi podczas weekendu czy innych dni wolnych.


Zobacz także:

Kulik Katarzyna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Opinie czytelników

data:

Zdecydowanie zgadzam się z autorką tekstu, błędem jest podejmowanie decyzji o wyborze firmy outsourcingowej w zestawieniu z najniższą ceną za usługi. Ja się już kiedyś przejechałem na tego typu firmie. Można zrobić sobie więcej problemów niż ułatwień. Teraz korzystam z usług tej firmy http://www.unit4bs.pl/oferta/outsourcing-solutions/obsluga-placowa-payroll szybka obsługa, łatwy kontakt, kontrola działań za pomocą systemu.

Ocena użytkownika:
5
Zgłoś naruszenie regulaminu

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26111 )
Array ( [docId] => 26111 )