Szanse i zagrożenia dla firmy remontowo-budowlanej

Autor: Kaźmierczak-Błocisz Joanna
Data: 29-08-2012 r.

Firmy specjalizujące się w przeprowadzaniu remontów lub budowach są w ostatnim czasie bardzo potrzebne. Założenie takiej działalności ma szansę na sukces. Warto jednak na samym początku przeanalizować dokładnie wszystkie szanse i zagrożenia, które się z tym wiążą.

Szanse

Niewątpliwą szansą dla firm remontowo-budowlanych jest zatrudnienie wykwalifikowanej kadry. Dobrze jest wybrać takie osoby, które miały już doświadczenia w pracy o podobnym profilu. Niekoniecznie muszą posiadać wykształcenie budowlane. Jego brak nie wyklucza, że osoba nie może być fachowcem. Dodatkowo dużym plusem będzie zatrudnienie osoby lub posiadanie kwalifikacji kierownika budowy, ponieważ wiele prac wymaga właśnie zgody takiej osoby. Oprócz tego szansą będzie inwestycja w dobrej jakości maszyny, sprzęt oraz materiały budowlane. Szansą będzie też świadczenie drobnych i mniej wymagających usług remontowych, np. gipsowania czy wyburzania ścian. Dobrym pomysłem może być także atrakcyjna reklama promująca nas jako zespół profesjonalistów, a także przejrzysta strona internetowa, dzięki której więcej osób będzie mogło nas znaleźć, a w efekcie skorzystać z naszych usług.

 

Zagrożenia

Dużym niebezpieczeństwem w prowadzeniu przedsiębiorstwa remontowo-budowlanego jest nieznajomość przepisów prawa budowlanego. Czasem niewielki remont lub budowa wymagają konkretnych zezwoleń i zgłoszeń lub muszą spełniać określone kryteria. Przeprowadzanie prac niezgodnie z przepisami może nas kosztować nie tylko grube pieniądze, ale także reputację i utratę klientów. Ponadto zagrożeniem mogą być nierzetelni pracownicy. Niesolidne wykonanie powierzonej im pracy lub niemiłe zachowanie osób, które zatrudniamy źle wpływają na wizerunek firmy oraz pozyskiwanie nowych klientów. Oprócz tego zagrożeniem może być nagły wzrost cen materiałów budowlanych lub paliwa potrzebnego na dojazd na plac budowy, co automatycznie podniesie cenę oferowanych przez nas usług.

Kaźmierczak-Błocisz Joanna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26067 )
Array ( [docId] => 26067 )