Szanse i zagrożenia hotelu dla zwierząt

Autor: Kaźmierczak-Błocisz Joanna
Data: 31-08-2012 r.

Prowadzenie hotelu dla zwierząt to bardzo duże wyzwanie. Pomimo iż w tej branży nie ma dużej konkurencji, warto wziąć pod uwagę zarówno szanse, jak i zagrożenia, które mogą towarzyszyć tego typu działalności działalności.

Szanse

Bardzo dużą szansą na powodzenie biznesu, jakim jest założenie i prowadzenie hotelu dla zwierząt jest doświadczenie właścicieli w pracy z pupilami. Na plus działa także nowocześnie urządzony budynek zapewniający przebywającym w nim zwierzętom duży komfort oraz możliwość zabawy. Ponadto szansą może być świadczenie dodatkowych usług, jak np. wizyty lekarza weterynarza, spacery z psami. Oprócz tego warto postarać się zorganizować zwierzętom dodatkowe atrakcje podczas pobytu, np. zabawy, czesanie. Bardzo ważna jest także lokalizacja.

Dobrze, jeśli hotel znajduje się w niewielkim oddaleniu od dużych miast, których mieszkańcy stanowią najbardziej liczną grupę klientów tego typu placówek. Oprócz tego warto przeznaczyć pod taką działalność dość duży teren, żeby właściciele widzieli, że ich pupile będą miały do dyspozycji dużą przestrzeń.

 

Zagrożenia

Niebezpieczeństwem, z jakim możemy się spotkać prowadząc hotel dla zwierząt jest niechęć ludzi do pozostawienia swojego pupila pod opieką obcych ludzi. Wiele osób obawia się, że może się im coś stać lub nie będą posiadać wystarczającej opieki. Z tego powodu część właścicieli woli zabrać zwierzę ze sobą na wakacje niż oddać do hotelu. Ponadto możemy mieć do czynienia z sytuacją, w której osoba nie przyjdzie odebrać swojego pupila, nawet pod groźbą sankcji finansowej. W takiej sytuacji będziemy musieli zaopiekować się takim zwierzęciem nieodpłatnie lub oddać je do schroniska.

Ponadto zagrożeniem jest wybuch epidemii jednej ze zwierzęcych chorób w hotelu będące wynikiem przyjęcia do niego zarażonego zwierzęcia lub zaniedbań higienicznych. Taka sytuacja może odebrać klientów takiej placówce, a także zniechęcić innych posiadaczy zwierząt do powierzenia ich pupili naszemu hotelowi.

Kaźmierczak-Błocisz Joanna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26101 )
Array ( [docId] => 26101 )