Jak wykorzystywać własną kreatywność w biznesie

Kategoria: HR
Autor: Łozińska Agnieszka
Data: 27-05-2012 r.

W byciu kreatywnym najważniejsze jest wierzyć we własne pomysły i wprowadzać je w czyn. Istotna jest też otwartość na zmiany oraz akceptowanie zdania innych osób. Można też rozwijać swoją pomysłowość i umiejętności nieszablonowego myślenia na różnych warsztatach i szkoleniach w tym zakresie. Z pewnością taka cecha jest przydatna nie tylko w życiu zawodowym, ale też prywatnym.

Czym jest kreatywność

Kreatywność oznacza umiejętność spojrzenia na dane kwestie z wielu perspektyw. Możesz wykorzystać ją w swojej pracy. Wielopłaszczyznowe myślenie o problemie pozwoli Ci szybciej i bardziej skutecznie rozwiązać przeszkodę, która wydawała się być nie do ruszenia. Właśnie tego oczekują pracodawcy.

Współpraca

Praca w grupie motywuje do działania. Najczęściej wykorzystywaną metodą pracy zespołowej jest burza mózgów. Czasem pomysł jednej osoby może zainspirować resztę zespołu do innych przemyśleń w danej dziedzinie.

Podczas takiego spotkania kreatywnego warto unikać przekrzykiwania się i oceniania czyjejś koncepcji, a zamiast tego wykorzystać ją jako punkt wyjścia do wymyślenia innej idei.

Własna firma

Według niektórych jest to najlepsza metoda na realizowanie własnej kreatywności. Nic nas nie ogranicza i możemy w pełni wykorzystywać płodność naszego umysłu według własnych upodobań. To pomysł w głównej mierze stanowi o powodzeniu przedsięwzięcia. Często też niekonwencjonalny sposób w połączeniu z doświadczeniem i intuicją myślenia może uratować nas przed ewentualnym niepowodzeniem. Lepiej jednak nie zaniedbać analizy rynku przed wprowadzeniem naszego zamysłu w życie.

Łozińska Agnieszka

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

30 najciekawszych pytań z prawa pracy

pobierz

Różnicowanie wynagrodzeń na takich samym stanowiskach

pobierz

Dokumentacja pracownicza

pobierz

Pracownik może krytykować decyzje szefa, ale nie jego osobę

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26331 )
Array ( [docId] => 26331 )