Jaki wpływ na karierę ma samorozwój

Kategoria: HR
Autor: Woźniak Wojciech
Data: 28-05-2012 r.

Skuteczny i przemyślany samorozwój pozwoli na spełnienie się w życiu zawodowym, a także na odczucie zadowolenia z pełnionych obowiązków. Jednak nie dotyczy on jedynie kariery. Z pewnością zapewni dodatkową radość w życiu i satysfakcję ze zdobywania nowych umiejętności.

Bądź sobą i ciesz się z tego

Samorozwój, jak sama nazwa wskazuje, jest rozwojem samego siebie. Rozpoczęcie tego procesu nie powinno nigdy mieć końca. Musi być on przemyślany i przebiegać w zgodzie z samym sobą. Zauważ, że największe sukcesy osiągają ludzie, którzy robią to co lubią. Rozwijają się w kierunkach, które są lub stają się ich pasją. Wtedy sukces jest tylko formalnością.

Samorozwój ma nie tylko wpływ na szczęśliwe życie, ma także związek z karierą.

Pływanie, siłownia, bieganie a może joga? Wybierz coś dla siebie. Ćwiczenia fizyczne nie tylko wzmacniają ciało, ale poprawiają funkcjonowanie mózgu i pozwalają się odstresować.

Korzyści dla kariery

Przedstawię Ci przykładową listę zalet wraz z odpowiednim komentarzem.

Ćwiczenia fizyczne. Zapewnią rozwój własnego ciała, ale także polepszenie funkcjonowania organizmu. Wzrost energii w pracy, natężenie plastycznego myślenia, większe zadowolenie z wykonywanych obowiązków. Wszystko to przekłada się na tempo rozwoju kariery.

Podnoszenie kwalifikacji poprzez szkolenia. Rozwijasz się w kierunku, który Cię interesuje. Dodatkowo zdobywasz nowe doświadczenia, które mogą pozwolić zdobyć lepiej płatną pracę lub wyższe stanowisko.

Zdobywanie dodatkowych informacji poprzez czytanie poradników itd. Pozyskujesz informacje mogące być przydatne w różnych sytuacjach, które pojawią się w trakcie rozwoju kariery zawodowej. Możesz na przykład dowiedzieć się jak skutecznie zwalczać stres.

Zwiększenie atrakcyjności dla pracodawców. Pracownik, który sam inwestuje w swój rozwój jest bardzo atrakcyjny dla każdego pracodawcy. W ten sposób możesz dostać awans szybciej niż myślisz.

Zwiększenie pewności siebie. Poprzez samorozwój Twoja pewność siebie wzrasta z każdym dniem. A pewny siebie pracownik ma większe szanse na sukces.

Uczysz się planowania i organizowania swojego życia. Pozwala to przenieść te same aspekty na karierę. Zaplanuj ją i dąż do wykonania założonego celu.

Jest to tylko przykładowa lista. Samorozwój jest potężnym narzędziem zmiany swojego życia. Ma także ogromny wpływ na tempo i kierunek rozwoju kariery zawodowej, dlatego naprawdę warto zacząć się rozwijać.

Woźniak Wojciech

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

30 najciekawszych pytań z prawa pracy

pobierz

Różnicowanie wynagrodzeń na takich samym stanowiskach

pobierz

Dokumentacja pracownicza

pobierz

Pracownik może krytykować decyzje szefa, ale nie jego osobę

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26339 )
Array ( [docId] => 26339 )