Honda Insight

Kategoria: Autosegment C
Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 31-08-2012 r.

Honda Insight to jedno z pierwszych masowo produkowanych aut z napędem hybrydowym, czyli wyposażone w silnik elektryczny oraz tradycyjny spalinowy. Produkcja Honda Insight pierwszej generacji uruchomiona została w 1999 roku. Obecnie oferowana przez japońskiego producenta Honda Insight w wersji hatchback 5d, zadebiutowała w 2009 roku, jako auto większe i stylistycznie odmienione.

Choć Toyota Prius była pierwszą hybrydą oferowaną w Europie i krajach azjatyckich, warto wiedzieć, że w USA to właśnie Honda Insight była pierwsza. Model Insight pierwszej generacji był zresztą oferowany wyłącznie w Japonii, USA i Kanadzie. W 2010 roku Honda Insight przeszła niewielki face lifting. W ofercie marki model Insight wyparł Hondę Civic IMA, czyli odmianę z napędem hybrydowym. Honda Insight występuje w wersji hatchback 5d i zalicza się do klasy niższej średniej, czyli segmentu C.

Honda Insight to auto popularne szczególnie w Kanadzie i USA, gdzie moda na ekologię i alternatywne źródła napędu przybierają na popularności, choć w Europie także spotyka się coraz więcej hybryd oraz aut elektrycznych. Jedynym konkurentem rynkowym Hondy Insight, jest podobna do niej kształtem Toyoty Prius.

 

W Polsce nowa Honda Insight S Hybrid 1.3 102 KM IMA z automatem 1 CVT, kosztuje od 78 400 zł. Odmiana Comfort Hybrid 1.3 102 KM IMA z automatem 1 CVT kosztuje 80 400 zł, odmiana Elegance Hybrid 84 600 zł, zaś najdroższa wersja Executive Hybrid 96 900 złotych.

Ceny używanych trzyletnich Hond Insight z 2009 roku, wahają się w Polsce od 39 do ok. 60 tys. złotych. Można spotkać zarówno egzemplarze salonowe, jak i pochodzące z indywidualnego importu, choć ogólnie aut tych nie jest dużo z uwagi na nie najmniejszą cenę i nietypowe źródło napędu, którego kosztów eksploatacji wiele osób się obawia.

oprac. PM na podstawie: Samar, Autocentrum, Otomoto.pl


Zobacz także:

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27490 )
Array ( [docId] => 27490 )