Acura TL

Kategoria: Autosegment D
Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 29-09-2012 r.

Acura TL to produkowane głównie z myślą o rynkach amerykańskich auto, zaliczane do klasy średniej, czyli do segmentu D. Produkcja modelu TL, który wyglądem przypomina Hondy Accord i Legend. W ofercie marki, Acura TL zastąpiła model Vigor. Pierwsza generacja Acury TL zadebiutowała w 1995 roku, zaś od 2008 roku w sprzedaży znajduje się druga generacja modelu.

Acura TL to auto raczej rzadko występujące w Polsce. Jeśli jednak ktoś chciałby mieć dynamicznie wyglądające auto z mocnym silnikiem i dobrym wyposażeniem, a różniące się od europejskich aut klasy średniej, może wziąć pod uwagę zakup tego interesującego auta. Pierwsza generacja Acury TL wytwarzana była w latach 1995-1998, Acura TL II to lata produkcji 1999-2003, trzecie wcielenie modelu to okres 2004-2008, zaś od 2008 roku produkowana jest Acura TL IV.

Zalety Acury TL, to świetne właściwości jezdne w połączeniu z dobrymi źródłami napędu, dobra ergonomia oraz ciekawy design. Minusem auta jest wysokie zużycie paliwa, co wynika z zastosowania dużych silników benzynowych o pojemności 3.2 litra. Użytkownicy Acury TL narzekają właściwie jedynie na widoczność z kabiny, poza tym raczej chwalą swoje auta. Minusem mogą się okazać wysokie ceny części zamiennych, które trzeba sprowadzać z USA. Acurę można jednak naprawić w większości serwisów autoryzowanych Hondy.

W Europie konkurentami Acury TL, będą takie auta, jak Subaru Legacy, Volkswagen Passat, Opel Insignia, Honda Accord, Toyota Avensis, Ford Mondeo, Seat Exeo, Renault Laguna, Citroen C5, Peugeot 407, Chevrolet Epica, Mazda 6, Hyundai i40, Kia Optima oraz Skoda Superb.

Ceny używanych aut Acura TL z 2002 roku, wahają się od 23 do 28 tys. złotych. Auto nie było nigdy sprzedawane w Europie i wszystkie dostępne na rynku wtórnym egzemplarze zostały sprowadzone z USA i Kanady drogą indywidualnego importu. Ośmioletnia Acura TL z 2004 roku, to koszt ok. 33 tys. złotych, sześciolatki z 2006 roku wyceniane są na 42 do 54 tys. złotych, zaś dwuletnie auto z 2010 roku, to wydatek ok. 145 tys. złotych.

oprac. PM na podstawie: Samar, Autocentrum, Otomoto.pl

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27535 )
Array ( [docId] => 27535 )