Ford C-Max I

Kategoria: Autosegment I
Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 29-09-2012 r.

Ford C-Max I generacji, to jedna z ciekawszych propozycji na rynku wtórnym, w segmencie kompaktowych minivanów. Ford C-Max zadebiutował w 2003 roku, jako jedna z odmian nadwoziowych popularnego auta, jakim jest Ford Focus. Pierwotnie auto nazywało się Focus C-Max, jednak z uwagi na duże powodzenie, producent w 2007 roku zmienił nazwę na C-Max, traktując auto jako odrębny model.

Produkcja Forda Focusa C-Max pierwszej generacji odbywała się w latach 2003-2010. W 2006 roku kompaktowy minivan Forda przeszedł poważną modernizację według fordowskiego stylu „Kinetic design” i od tej pory występuje jako niezależny od rodziny Focusa, model C-Max. W 2010 roku zaprezentowany został następca modelu, Ford C-Max II, technicznie mający dużo wspólnego z Focusem III generacji.

Główne zalety Forda Focusa C-MAX, to dobre właściwości jezdne oraz ogromna ilość przestrzeni dla kierowcy i pasażerów, duża liczna schowków i spore możliwości adaptacyjne wnętrza auta, które będzie dobrym wyborem dla rodziny 2+2 lub nawet 2+3. Użytkownicy C-Maxów narzekają jedynie na zbyt słabe ich zdaniem wyciszenie oraz na stosunek jakości do ceny. Ford C-Max to atrakcyjna propozycja wśród używanych, kompaktowych minivanów, jednak nie jest to tanie auto.

Rywale rynkowi Focusa C-MAX, to przede wszystkim kompakt vany typu: Opel Zafira, Citroeny Xsara Picasso i C4 Picasso, Renault Scenic II I III oraz Grand Scenic, Opel Meriva, Seat Altea i Toyota Verso. Alternatywą dla Forda C-Maxa mogą być także odmiany kombi aut segmentu C, takich jak: Opel Astra, VW Golf, Ford Focus kombi, Peugeoty 307 i 308 SW, Skoda Octavia kombi oraz Hyundai i30 i Kia Ceed w odmianach kombi.

Używany Ford C-Max I z 2003 roku to wydatek od 14 do nawet 24 tys. złotych. Duża część oferowanych na rynku wtórnym aut, pochodzi z indywidualnego importu. Dokładnie sprawdzajmy więc interesujące nas egzemplarze, pod kątem bezwypadkowości oraz autentyczności przebiegu i historii auta, które są masowo fałszowane przez nieuczciwych handlarzy. Focus C-Max z 2005 roku to koszt od 17 do 28 tys. złotych, auta pięcioletnie z 2007 roku kosztują 18-35 tys. złotych, zaś trzylatki z 2009 roku od 28 do 38 tys. złotych.

oprac. PM na podstawie: Autocentrum, Otomoto.pl

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27708 )
Array ( [docId] => 27708 )