Opel Antara

Kategoria: Autosegment I
Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 08-07-2012 r.

Opel Antara to kompaktowy SUV zaliczany do segmentu I, w grupie samochodów terenowo-rekreacyjnych. Produkcja modelu Antara rozpoczęła się w 2006 roku i zastąpił on w ofercie Opla model Frontera, którego produkcję zakończono w 2003 roku. Technicznie Opel Antara spokrewniony jest z innym autem koncernu General Motors, z Chevroletem Captiva.

Produkcja modelu Antara rozpoczęła się w 2006 roku. Model Antara to niemalże bliźniacze auto znanego także w Polsce Chevroleta Captivy. Zarówno Captiva jak i Opel Antara, zbudowane zostały na platformie GM Thetta, z której korzystał także koreański protoplasta obu modeli: Daewoo Windstorm.

Użytkownicy Opla Antary chwalą sobie dużą ilość miejsca dla kierowcy i pasażerów oraz dobrą widoczność z auta. Minusem Antary jest wysokie zużycie paliwa oraz nieprecyzyjne skrzynie biegów. Konkurentami rynkowymi Opla Antary są Chevrolet Captiva, Mitsubishi Outlander, Citroen C-Crosser i bliźniaczy Peugeot 4007 oraz: Mazda CX-7, Kia Sorento, Jeep Compass, Nissan X-Trail, Renault Koleos, Ssangyong Kyron, Toyota RAV4, Honda CRV, Suzuki Grand Vitara, a także Kia Sportage, Hyundai ix35, Nissan Qashqai czy Mitsubishi ASX.

Nowy Opel Antara występuje w Polsce wyłącznie z silnikiem wysokoprężnym 2.2 o mocy 163 KM lub 184 KM. W bazowej wersji wyposażenia Antara, auto ze 163 konnym silnikiem i automatem kosztuje 99 950 zł. Odmiana Enjoy Plus z automatem, w wersji 163 KM kosztuje 112 tys. zł, zaś w mocniejszej 184 KM odmianie 119,9 tys. zł. Najdroższa odmiana Cosmo ze 184 konnym silnikiem i automatem, to wydatek rzędu 133 750 zł.

Ceny używanych sześcioletnich Opli Antara z 2006 roku, oscylują wokół kwoty 50 tys. zł. Uwaga na „okazyjne” egzemplarze, gdyż spora część aut pochodzi z indywidualnego importu, jest po wypadkach i ma ogromne przebiegi. Czteroletnia Antara z 2008 roku kosztować może od ok. 45 tys. zł, do nawet ponad 70 tys. zł za bardziej zadbany egzemplarz z mniejszym, udokumentowanym przebiegiem.

oprac. PM na podstawie: Samar, Autocentrum, Otomoto.pl

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27641 )
Array ( [docId] => 27641 )