Chrysler PT Cruiser

Kategoria: Autosegment K
Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 29-09-2012 r.

Chrysler PT Cruiser to dość oryginalna propozycja na używane auto segmentu C, czyli silnie obsadzonej klasy niższej średniej. Produkcja auta stylizowanego na gangsterskie samochody z lat 30, rozpoczęła się w 2000 roku. PT Cruiser był jednym z pierwszych obok MINI aut, w których zastosowano stylizację retro. PT Cruiser dostępny jest z nadwoziem typu MPV, czyli minivan oraz jako kabriolet.

W zasadzie jedynym rynkowym konkurentem, zaprojektowanym także w stylu retro, jest mniej w Polsce od PT Cruisera znany Chevrolet HHR. Alternatywą dla PT Cruisera, może być także zakup kompaktowego minivana, jak Citroen C4 Picasso, Renault Scenic, Volkswagen Golf Plus czy Seat Altea. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od auta. Jeśli tego, żeby przede wszystkim było inne i zwracało na siebie uwagę, Chrysler PT Cruiser będzie dobrym wyborem zarówno z nadwoziem przypominającym minivana jak i w wersji cabrio.

Zalety Chryslera PT Cruisera, to przede wszystkim niebanalne kształty, które nawet dziś, dwanaście lat po premierze, budzą wiele emocji. Przy tym aucie nie można przejść obojętnie. Możne je pokochać lub znienawidzić od pierwszego wejrzenia. Atutem jest dość duża ilość miejsca dla kierowcy i pasażerów oraz dobra wentylacja i ogrzewanie. Minusy auta to duże zużycie paliwa oraz nieprecyzyjny układ jezdny i drogi serwis autoryzowany marki.

 

Używany Chrysler PT Cruiser z 2002 roku, to wydatek od 10 do 20 tys. złotych, w zależności od stanu technicznego, przebiegu auta oraz jego historii i źródła pochodzenia. Model PT Cruiser był wprawdzie sprzedawany w oficjalnej sieci Chryslera w Polsce. Jednak znakomita większość używanych PT Cruiserów oferowanych na rynku wtórnym, została sprowadzona przez indywidualnych importerów, w tym z USA i na takie auta lepiej uważać i przed zakupem dokładnie je sprawdzać. W Warszawie PT Cruisery wykorzystywała także kilka lat temu jedna z korporacji taksówkowych.

Ośmioletni Chrysler PT Cruiser, to wydatek od 11 do 25 tys. złotych, sześciolatki z 2006 roku kosztują od 20 do 35 tys. złotych, zaś auta czteroletnie z 2008 roku, wyceniane są na 28 do 35 tys. złotych.

oprac. PM na podstawie: Samar, Autocentrum, Otomoto.pl

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27749 )
Array ( [docId] => 27749 )