Fiat Freemont

Kategoria: Autosegment K
Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 07-07-2012 r.

Fiat Freemont, to duże auto łączące w sobie zarówno cechy SUV-a, jak też dużego minivana, zaliczane do segmentu K. Model Freemont zastąpił w ofercie Fiata model Ulysse, czyli dużego, 7-osobowego vana. Fiat Freemont, to właściwie inaczej nazwany amerykański van Dodge Journey, co wynika z faktu przejęcia Chrysler Corporation przez włoski koncern FIAT.

Fiat Freemont produkowany jest od 2011 roku. Dotychczasowy model Dodge Journey, produkowany przez koncern Chryslera, został delikatnie zmodernizowany oraz zaopatrzony w jednostki napędowe konstrukcji Fiata. Użytkownicy modelu Freemont chwalą dobre skrzynie biegów, ekonomiczne silniki diesla włoskiej konstrukcji oraz dużą ilość miejsca wewnątrz auta. Minusem jest nieprecyzyjne prowadzenie auta oraz skrzynie biegów.

Konkurentami rynkowymi Fiata Freemont, są duże minivany, jak m.in.: Renault Espace, VW Sharan, Seat Alhambra, Ford S-MAX, Peugeot 807, Lancia Voyager (Chrysler Voyager). Freemont konkuruje jednak także z kompaktowymi minivanami, jak: Volkswagen Touran, Toyota Verso, Renault Scenic/Grand Scenic, Opel Zafira, Citroen C4 Picasso/Grand Picasso, Peugeot 3008 i 5008 oraz Seat Altea/Altea XL.

W Polsce nowy Fiat Freemont w bazowej odmianie Base 7s z silnikiem wysokoprężnym 2.0 140 KM Multijet, kosztuje od 102, 9 tys. zł. Lepiej wyposażona wersja Urban z silnikiem jak wyżej kosztuje 109,5 tys. zł, zaś z mocniejszym 170 KM dieslem 115,5 tys. zł. Wresja Lounge AWD z silnikiem benzynowym 3.6 280 KM, kosztuje z kolei 119,5 tys. zł, zaś z silnikiem wysokoprężnym 2.0 170 KM Multijet i automatem 134,5 tys. zł.

Ceny używanych rocznych Fiatów Freemont z 2011 roku, czyli początku sprzedaży, wahają się od 96 do 108 tys. zł, przy czym w większości są to auta demonstracyjne, wyprzedawane przez dealerów Fiata z małym przebiegiem i pewnie z niewielkim rabatem. W tej sytuacji lepszy będzie chyba zakup nowego egzemplarza, którego nie testowali klienci salonu oraz sprzedawcy.

oprac. PM na podstawie: Samar, Autocentrum, Otomoto.pl

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27718 )
Array ( [docId] => 27718 )