Mazda Premacy

Kategoria: Autosegment K
Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 29-09-2012 r.

Mazda Premacy to kompaktowy minivan, klasy niższej średniej, z uwagi na charakter i wymiary zaliczany do segmentu K, czyli minivanów. Produkcja modelu Premacy rozpoczęła się w 1999 roku. Model Premacy korzysta z rozwiązań znanych ze starszych modeli Mazdy 323 i 626, przy czym minivan zbudowany został na platformie większej Mazdy 626.

Mazda Premacy wytwarzana była w Japonii w latach 1999-2005, po drodze w 2001 roku przechodząc face lifting i modernizację. W 2005 roku zastąpiona została nowym modelem Mazda 5, zaś na macierzystym japońskim rynku w dalszym ciągu auto występuje pod nazwą Mazda Premacy

Zalety Mazdy Premacy to jak to w minivanie, praktyczne wnętrze auta, które dostępne jest w odmianie pięcio- oraz siedmioosobowej, duża ilość miejsca dla podróżujących oraz sporo miejsca na bagaże, liczne praktyczne schowki oraz dobre właściwości jezdne i silniki Mazdy. Użytkownicy skarżą się jedynie na zbyt słabe wyciszenie i przeciętną jakość materiałów użytych do wykończenia wnętrza. Ich spasowanie jest już jednak bez zarzutu. Wadą Mazdy Premacy mogą być wysokie koszty napraw w autoryzowanym serwisie, a niestety tańszych zamienników od tego auta raczej nie znajdziemy.

 

Konkurencja rynkowa Mazdy Premacy, to głównie kompaktowe minivany, jak m.in.: Opel Zafira, Renault Scenic/Grand Scenic, Citroen C4 Picasso i starszy Citroen Xsara Picasso, Volkswagen Touran, Seat Altea, Ford C-Max i Toyota Corolla Verso. Alternatywą dla Mazdy Premacy może być także jej następczyni Mazda 5 oraz większe używane vany, jak Volkswagen Sharan, Seat Alhambra, Ford S-Max i Galaxy, Chrysler Voyager oraz Renaukt Espace.

Ceny używanych Mazd Premacy z 2002 roku wahają się od 10 do 16,5 tys. złotych. Większość aut została sprowadzona do Polski przez indywidualnych importerów i takie auta należy dokładnie sprawdzać pod kątem autentyczności przebiegu oraz grubości powłoki lakierniczej. Mazda Premacy z 2004 roku, to wydatek od 13 do 23 tys. złotych, zaś w 2005 roku model Premacy zastąpiła Mazda 5.

oprac. PM na podstawie: Autocentrum, Otomoto.pl

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27738 )
Array ( [docId] => 27738 )