Toyota Prius+

Kategoria: Autosegment K
Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 29-09-2012 r.

Toyota Prius+ to nowy na rynku kompaktowy minivan zaliczany do klasy niższej średniej, jednak z uwagi na charakter nadwozia zaliczany do segmentu K, czyli vanów. Produkcja i sprzedaż modelu Prius+ rozpoczęła się w 2012 roku, zaś model korzysta z technicznych rozwiązań zastosowanych w znanej od lat, hybrydowej Toyocie Prius.

Zalety Toyoty Prius+ to przede wszystkim mniejsze zanieczyszczanie środowiska, dzięki zastosowaniu hybrydowego źródła napędu. W aucie tym zastosowano także szereg innowacyjnych rozwiązań, niespotykanych w zwykłych minivanach. Droższe na pewno będzie serwisowanie takiego auta, gdyż bez specjalistycznego, autoryzowanego serwisu, raczej się tutaj nie obędzie. Prius+ to na razie nowy, niesprawdzony model. Tradycyjna Toyota Prius hatchback ma jednak wady w postaci słabej widoczności z wnętrza oraz niekorzystny stosunek jakości do ceny.

Konkurencja rynkowa dla Toyoty Prius+ to właściwie standardowe, kompaktowe minivany z napędem spalinowym, jak m.in. Opel Zafira, Renault Scenic, Citroen C4 Picasso, Peugeot 3008 i 5008, Seat Altea, Toyota Verso, Ford C-MAX. Alternatywą może być także zakup lepiej wyposażonego auta segmentu D, czyli klasy średniej, jak m.in. Opel Insignia, Toyota Avensis, Honda Accord, Ford Mondeo, Volkswagen Passat, Renault Laguna, Citroen C5, Peugeot 508 czy Suzuki Kizashi.

Nowa Toyota Prius+ dostępna jest w Polsce w trzech wersjach wyposażenia, z jednym tylko, hybrydowym źródłem napędu oraz z automatyczną, sześciostopniową skrzynią biegów. Toyota Prius+ w bazowej wersji Luna z silnikiem 1.8 136 KM kosztuje od 129 tys. złotych. Lepiej wyposażona odmiana Sol, to wydatek od 135 tys. złotych, zaś najbogatsza odmiana Prestige, to wydatek aż 158 tys. złotych. Używanych Toyot Prius+ na razie nie ma, gdyż sprzedaż tego modelu ruszyła we wrześniu 2012 roku.

oprac. PM na podstawie: Autocentrum, Otomoto.pl

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27733 )
Array ( [docId] => 27733 )