Daewoo Tico – opinie, doświadczenia, na co warto zwrócić uwagę

Autor: Duda Daniel
Data: 29-09-2012 r.

Wiele osób z tego auta się po prostu śmieje i nie ma co tego faktu ukrywać. Ja również dopóki go nie kupiłem podchodziłem do niego raczej w kwestii zabawki niżeli auta codziennego. Już po krótkim czasie użytkowania musiałem przeprosić „Tic-Taca” za wyrażone wcześniej opinie na jego temat.

Daewoo Tico było oferowane w Polsce od 1993 do 2001 roku. Najwięcej dostępnych egzemplarzy na rynku aut używanych jest z lat 97-99. Tico typowe miejskie auto, sprawdza się również i na dłuższych trasach, jednak komfort jazdy nie jest wysoki i zmęczenie da się odczuć już po dwóch trzech godzinach jazdy. Ogromnym plusem tego samochodu jest jego silnik. Jest to chyba najlepszy element tego auta. Silnik jest bardzo żwawy a przy tym jego spalanie poniżej 5l/100km dziwi wielu ludzi. I co ważniejsze wcale nie trzeba się mocno starać, żeby osiągnąć taki wynik, po prostu wsiadamy i jedziemy. Ja swoim Tico zawstydziłem nie jednego kierowcę w mieście. Jest to po prostu miejski „szatan”. Startuje spod świateł niczym bolid formuły F1, zostawiając za sobą zdziwionych kierowców samochodów klas wyższych. Silnik rozwija moc 41KM, ale połączenie małej masy i charakterystyki pracy silnika trzycylindrowego daje osiągi lepsze niż dobre. Skrzynia biegów jest precyzyjna, nie ma problemów z wybieraniem poszczególnych biegów. Bardzo rzadko zdarzają się jej awarie, czy jakiekolwiek problemy z nią związane.

 

Przejdźmy teraz do minusów – oczywiście pierwsze miejsce zajmuje tu korozja. Praktycznie wszystkie egzemplarze mają z nią problem. Oprócz dachu można ją spotkać wszędzie, przy czym Tico nie stawia jej większych oporów, co skutkuje licznymi dziurami i ogniskami rdzy. Ja po zakupie swojego Tico odnowiłem je całkowicie, tzn. pomalowałem je całe, co spowodowało, że na najbliższe dwa lata miałem spokój z korozją. Po mniej więcej dwóch latach ogniska korozji zaczęły się pojawiać ponownie. W Tico należy zwrócić uwagę na tylne hamulce, których elementy lubią korodować oraz standardowo jak to w Daewoo na łożyska kół tylnych. Częstą bolączką jest również rdzewiejący bak paliwa, który wymienia się na zbiornik z tworzywa i problem mija.

Obecnie Tico z ostatnich lat produkcji w dobrym stanie można kupić za kwotę rzędu 1-1,5 tysiąca złotych. Jest to dobra propozycja dla osób potrzebujących oszczędnego auta na dojazdy do pracy, lub jako pierwsze auto do nauki po zdanym egzaminie prawa jazdy.

Duda Daniel

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27363 )
Array ( [docId] => 27363 )