Jesienne porządki w garażu

Autor: Duda Daniel
Data: 23-09-2012 r.

Każdy ma co najmniej kilka rzeczy, które zostawił bo się mogą przydać. Problem pojawia się gdy tych rzeczy jest nie kilka a kilkadziesiąt i zajmują znaczną część garażu. Często szukając danej rzeczy nie można jej znaleźć i kupuje się nową.

W każdym garażu możemy znaleźć dużo niepotrzebnych rzeczy, często nawet czegoś szukając nie możemy tego znaleźć ponieważ zaginęło to gdzieś wśród innych „potrzebnych” rzeczy. Tak więc proponuję jesienne porządki w naszych garażach. Warto do tego podejść sumiennie. W sytuacji gdy mamy duży garaż i sporo rzeczy do posegregowania polecam podzielić tą operację na etapy bądź obszary. I tak można zacząć od lewej strony garażu, następnie prawej i ściany tylnej, bądź tez w inny dowolny sposób. Ważne jest, żeby nie zrobić bałaganu w całym garażu i nie skończyć sprzątania z braku czasu.

Porządki zaczynamy od przeglądania rzeczy, które kiedyś mogłyby się przydać a teraz już straciły swoje właściwości. Czyli różnego rodzaju płyny, pianki, spreje. Pomimo, że teoretycznie powinny być dobre, działa na nie różna temperatura (zimą mróz, latem wysoka), wilgoć, co może spowodować ich nieprzydatność do ponownego użycia. Należy sprawdzić również wszelkie urządzenia zasilane bateriami. Czy to mierniki, wkrętarki czy latarki. Mrozy czy niska temperatura są wręcz zgubne dla takich urządzeń. Podobnie jest w przypadku akumulatora samochodowego, pozostawiony w garażu w sytuacji gdy jest nie doładowany zasiarczeje, elektrolit może zamarznąć, uszkadzając płyty oraz powodują jego nieprzydatność do użycia.

Należy zwrócić uwagę również na wszelkiego rodzaju farby. Często pozostawione na dłuższy okres czasu po prostu zsychają się i można je wówczas tylko wyrzucić. Podobnie jest w przypadku past i innych środków, które mogą się rozwarstwiać lub wysychać i kruszeć, co też kwalifikuje je tylko do wyrzucenia.

Przy segregowaniu rzeczy w garażu należy pamiętać, żeby nie pozostawić większości, kierując się tezą – bo się kiedyś przyda. Podejdźmy do tego realnie, pozostawmy tylko te rzeczy, które faktycznie mogą się do czegoś przydać. Wiem, że wiele osób ma dusze zbieracza i może się to wydać nieracjonalne, ale po kilkuletnim przechowywaniu nawet nie wiemy gdzie taka rzecz jest i z barku chęci przeszukiwania całego garażu po prostu kupujemy nową. Gdy już uporamy się z nadmiarem rzeczy w garażu, warto je posegregować w grupy, tak aby późniejsze szukanie nie przysparzało większych problemów i nie było czasochłonne.    

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 35755 )
Array ( [docId] => 35755 )