Na czym polega airsoft

Kategoria: Hobby
Autor: Stwora Sylwia
Data: 04-06-2012 r.

Lubisz ekstremalne przeżycia? Marzyłeś o karierze żołnierza i chcesz dowiedzieć się, jakie wrażenie towarzyszą podczas ostrzału, a dodatkowo lubisz historię? Airsoft może być sportem dla Ciebie. Airsoft to nietypowa gra, z wykorzystaniem replik różnych broni, często bazująca na scenariuszach prawdziwych bitew. Airsoft to gra niezwykle emocjonująca i wymaga dużego opanowania.

Zasady gry w airsoft

Airsoft ma bardzo militarny charakter. Najczęściej, podczas walk wykorzystuje się scenariusze faktycznie toczonych bitew, akcji sił mundurowych, paramilitarnych. Popularne są też fikcyjne scenariusze. W grze biorą udział co najmniej dwie drużyny, których zadaniem jest strzelanie do przeciwników małymi kulkami z broni ASG, czyli replik broni palnej z różnych okresów.

Gracze w airsoft muszą cechować się uczciwością, ponieważ trafienie nie jest widoczne na mundurze. Ten sport jest najczęściej uprawiany w warunkach naturalnych, np. w lasach. Gra się także w opuszczonych budynkach i innych zabudowaniach.

Sprzęt do gry w airsoft

Niezbędnym sprzętem do gry w airsoft jest broń. To najczęściej wykonana w skali 1:1 replika broni palnej, strzelająca okrągłymi, plastikowymi kulkami. Napędza je sprężone powietrze, gaz lub energia elektryczna. Te ostatnie są najpopularniejsze i posiadają możliwość strzelania serią. Jednak broń ASG to nie tylko brań krótka i karabiny. To również granatniki, granaty, broń maszynowa i karabiny snajperskie. Kolejnym, niezbędnym elementem wyposażenia gracza są okulary ochronne. Reszta stroju jest zależna od tego, w jakiej grupie militarnej chce walczyć zawodnik.

Airsoft to także całe mnóstwo innych gadżetów, jak radioodbiorniki, wojskowa odzież, hełmy, krótkofalówki, itp. Jedną z podstawowych zasad airsoftu jest zakaz strzelania z małych odległości, ponieważ pomimo wielkości kulki, może ona wyrządzić graczowi krzywdę.

Airsoft to wspaniała zabawa i doskonały sposób na oderwanie się od pracy i rzeczywistości. Nie musi to być drogi sport. Ceny sprzętu nie są wysokie i wszystko zależy od samego gracza. Bez względu na rodzaj broni i wyposażenie, airsoft to idealna zabawa dla osób poszukujących porządnej dawki adrenaliny.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Jak jeść zdrowo na co dzień

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29538 )
Array ( [docId] => 29538 )


Array ( [docId] => 29538 )