Ćwiczenia z hula hop

Kategoria: Sport
Autor: Stwora Sylwia
Data: 26-04-2012 r.

Hula hop, z którym nie rozstawaliśmy się w dzieciństwie coraz częściej staje się przedmiotem wykorzystywanym przez kluby fitness do pracy nad smukłą sylwetką. Oto kilka zasad treningu z hula hop.

Dobre hula hop

Początkowo plastikowe i kolorowe obręcze kojarzyły się głównie z cyrkowcami i gimnastyką artystyczną. Z czasem stały się nieodłącznym elementem dziewczęcych zabaw. Jednak pierścień używany do ćwiczeń różni się od tego z lat dziecięcych budową i masą.

Hula hop do specjalistycznego treningu jest cięższe niż jego plastikowa wersja dla dzieci i dodatkowo może zawierać wypustki mające właściwości masujące. Przy kupnie hula hop należy kierować się wzrostem (urządzenie powinno sięgać od podłogi do wysokości żeber) i rodzajem treningu (cięższe i mniejsze – intensywny wysiłek, lekkie i szersze – spokojniejsze zajęcia). Najlepiej wybierać obręcz ważącą od 1,5–2 kilogramów.

Ćwiczenia z hula hop

Ćwiczenia z hula hop można wykonywać w dowolnym miejscu oraz ubraniu. Aby rozpocząć kręcenie przedmiotem stań w rozkroku (stopy powinny być ustawione trochę szerzej niż biodra) i lekko ugnij nogi w kolanach. Kręgosłup powinien być wyprostowany, brzuch wciągnięty. Unieś hula hop na wysokość talii, wpraw obręcz w ruch, unieś ręce do góry lub rozłóż je w bok (lepsza równowaga) i staraj się wykonywać rytmiczne ruchy bioder. Jeśli chcesz wymodelować ramiona unieś wyprostowaną rękę równolegle do podłoża, umieść na niej hula hop i zakręć nim.

Aby popracować nad płaskim brzuchem przełóż obręcz pod łopatki, połóż się na plecach, przyjmij pozycję jak do brzuszków i unoś górną część ciała trzymając ręce na obręczy. Zależy Ci na jędrnych pośladkach i udach? Stań w rozkroku, postaw przed sobą pionowo hula hop. Oprzyj na nim ręce. Ugnij jedną nogę lekko w kolanie a drugą wolno podnoś do góry. Noga musi być wyprostowana.

Dzięki ćwiczeniom z hula hop nie tylko ładnie wymodelujesz talię oraz biodra, pozbywając się z nich kilku centymetrów. Ta obręcz pozwoli Ci również wzmocnić kręgosłup i mięśnie oraz poprawić koordynację ruchów i zmysł równowagi. Wszystko to bez obciążania stawów oraz litrów wylanego potu.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27951 )
Array ( [docId] => 27951 )