Jak się ubrać do gry w golfa

Kategoria: Golf
Autor: Łozińska Agnieszka
Data: 28-06-2012 r.

Golf jeszcze do niedawna był elitarnym sportem dla najbogatszych. Nadal pozostaje drogim sportem, na sam początek trzeba zainwestować nawet kilka tysięcy złotych w sprzęt. Niemniej jednak wraz ze wzrostem liczby pól golfowych, rośnie ilość jego amatorów. Wielu z nich stawia sobie to samo pytanie: jak się ubrać na pole golfowe?

Czapka z daszkiem i rękawiczki

Warto mieć ją przy sobie zwłaszcza w ciepłe dni. Na otwartym polu może być bardzo gorąco i nie zawsze jest możliwość schronienia się w cieniu drzew. Czapka z daszkiem ochroni nas przed udarem słonecznym i osłoni oczy przed promieniami. Damskim odpowiednikiem może być sam daszek – w dowolnym kolorze.

Gracz w golfa nosi jedną rękawiczkę, nie dwie. Standardowo jest ona czarna lub biała. Zakładamy ją na tzw. rękę wiodącą. Jeśli zapomnimy zabrać jej z szatni, wskutek uderzeń z pewnością nabawimy się bolesnych odcisków. Rękawiczka do gry w golfa jest specjalnie wzmacniana w miejscu styku ręki z kijem.

Koszulka i spodnie do gry w golfa

Obowiązkowo musimy założyć polo z kołnierzykiem. Etykieta gry w golfa zabrania noszenia koszulki typu T-shirt na murawie. Na szczęście kolor i wzór polo zależą wyłącznie od upodobań golfisty. Zawsze modna jest kratka lub poziome paski. Żywe kolory są mile widziane.

Co do dolnej części garderoby, zasada jest prosta i czytelna. Na krótkie spodenki możemy sobie pozwolić tylko na treningu i mniej oficjalnych spotkaniach. Kultura wymaga, by na turniejach panowie pojawiali się wyłącznie w długich spodniach. Wybór koloru należy do zawodnika.

 

Buty do golfa

Wygodne buty są najważniejszą częścią ubioru. Grając w golfa trzeba się sporo nachodzić, dlatego musimy zapewnić stopom maksymalny komfort. Profesjonalne buty są wyposażone w specjalne kolce na podeszwie, dzięki którym zawodnik może stać stabilnie podczas zamachu. Standardowo buty są koloru białego.

Strój jest nieodłącznym elementem gry w golfa. Nie tylko wyróżnia on graczy od zawodników uprawiających inną dyscyplinę sportu, ale jest też praktyczny i wygodny.

Łozińska Agnieszka

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28092 )
Array ( [docId] => 28092 )