Jak wybrać kij do golfa

Kategoria: Golf
Autor: Łozińska Agnieszka
Data: 28-06-2012 r.

Odpowiednie kije golfowe są kluczem do sukcesu w tym sporcie. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru tak ważnego sprzętu? Przed zakupem pierwszego zestawu do gry dobrze rozważyć poniższe czynniki.

Charakter gry w golfa

Decyzja o wyborze kijów golfowych powinna być uwarunkowana naszym nastawieniem do gry, czyli ile czasu tak naprawdę chcemy spędzić umieszczając piłkę w dołku. Jeśli masz zamiar zagrać dwa razy do roku, nie ma potrzeby byś poświęcił wyborowi wiele czasu.

Jeśli natomiast załapałeś bakcyla i chcesz rozpocząć trenowanie tego sportu na poważnie, wtedy wybór złego zestawu kijów zdecydowanie utrudni rozwój umiejętności. Jeśli jeszcze przed rozpoczęciem gry wiesz już, że zapiszesz się na lekcje i będziesz systematycznie ćwiczyć, nie zadowalaj się tańszymi kijami – nie będziesz musiał płacić drugi raz za profesjonalny zestaw.

Nowe czy używane kije golfowe

W przypadku, gdy jeszcze nie wiesz czy chcesz poświęcić się golfowi lub chcesz jedynie sprawdzić czy jest to sport, którym możesz się zainteresować, zastanów się nad używanymi kijami. Być może nie polubisz tej gry lub nie będziesz mieć czasu na regularną grę. W takim wypadku, kupując kije używane, możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy. Zawsze możesz je wymienić, gdy nabierzesz większego doświadczenia.

Clubfitting

Clubfitting to dopasowanie przez profesjonalistę optymalnego sprzętu dla początkującego gracza na podstawie jego umiejętności i sylwetki. Korzystając z takiej usługi mamy pewność, że sprzęt będzie idealnie dobrany do naszego ciała i postury.

Sam pomiar trwa ok. 40 minut. Można go wykonać w większości sklepów z akcesoriami golfowymi, jednak najlepiej, gdy zrobi to trener na polu golfowym – będzie wtedy miał możliwość przyjrzeć się ruchom naszego ciała podczas uderzenia, co jest istotne przy wyborze dobrego kija.

Wybór odpowiedniego kija nie jest łatwym zadaniem. Decydując się na zakup podstawowego sprzętu, warto zasięgnąć zarówno porad fachowca, jak i opinii innych graczy.

Łozińska Agnieszka

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28095 )
Array ( [docId] => 28095 )