Jakie są najważniejsze golfowe rozgrywki

Kategoria: Golf
Autor: Łozińska Agnieszka
Data: 28-06-2012 r.

Turnieje elitarnego sportu, jakim jest golf wiążą się obecnie z milionowymi nagrodami i cieszą sporym zainteresowaniem widowni. Stąd też zaskakujący może wydawać się fakt, że podczas pierwszego turnieju British Open nie przyznano żadnych nagród pieniężnych.

The Masters Tournament

Turniej ten od zawsze jest rozgrywany na polu Augusta National w Atlancie. To pierwszy z rozgrywek Wielkiego Szlema. Startuje w nim najmniej zawodników ze wszystkich turniejów golfowych. Pomysłodawcą jego organizacji był Clifford Robert, który postanowił przekształcić kupioną szkółkę leśną właśnie w pole golfowe.

Po raz pierwszy turniej rozegrany został w 1934 roku. Ciekawą tradycją związaną z turniejem jest wręczanie zwycięzcy zielonej marynarki.

Open Championship

Zwany również British Open, był pierwszym otwartym turniejem zorganizowanym przez Royal and Ancient Golf Club of St. Andrews. Pierwsze rozgrywki miały miejsce w 1860 roku w Szkocji.

Przez długi czas od rozpoczęcia rozgrywek zwyciężali w nich Brytyjczycy, za ocean główna nagroda i słynny puchar powędrowały dopiero w 1921 roku, za sprawą zwycięstwa Jacka Hutchinsona. Historia i popularność tego turnieju w dużym stopniu przyczyniły się do popularyzacji tej dyscypliny sportowej.

US Open Championship

To pierwsze otwarte mistrzostwa Stanów Zjednoczonych Ameryki. Zgodnie z tradycją turniej ten jest organizowany każdego roku w czerwcu. Zawody US Open Championship po raz pierwszy zostały rozegrane w 1895 roku, wzięło wtedy w nich udział zaledwie 10 profesjonalistów i jeden amator. Zwycięzca otrzymał aż 150 dolarów.

PGA Championship

Turniej wieńczący Wielkiego Szlema. Po raz pierwszy został zorganizowany w 1916 roku przez organizację amerykańskiego golfa – PGA. Ciekawostką jest fakt, że do 1958 roku był rozgrywany w systemie match play, obecnie gra toczy się w formacie stroke play.

Powyższe rozgrywki stanowią bardzo ważne punkty w kalendarzu każdego gracza i miłośnika tej dyscypliny sportu. Na nich nigdy nie brakuje sportowych emocji i niespodziewanych zwrotów akcji.

Łozińska Agnieszka

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28096 )
Array ( [docId] => 28096 )