Mental Body

Kategoria: Sport
Autor: Stwora Sylwia
Data: 15-05-2012 r.

Chciałabyś oderwać swoje myśli od codziennych spraw zawodowych i rodzinnych? Zapomnieć na chwilę o problemach, odprężyć i wyciszyć? Czujesz również, że Twoje ciało nie działa zgodnie z wewnętrznymi potrzebami? Powinnaś bliżej przyjrzeć się zajęciom Mental Body.

Idea Mental Body

Mental Body stanowi jedną z odmian treningu Body & Mind (ciało i umysł), na którą składają się techniki klasycznej Hatha Yogi i Ashtanga Yogi połączone z klasycznymi ćwiczeniami z zakresu zajęć pilates, tańca klasycznego oraz elementów ćwiczeń aerobowych, jogi i tańca klasycznego. Mental Body od tradycyjnych treningów fitness odróżnia wolniejsze tempo ćwiczeń.

Inną rolę spełnia tu również muzyka, która zamiast pobudzać ciało do działania i nadawać rytm wykonywanym ruchom pełni funkcje odprężające oraz wyciszające. Dominujący w tej aktywności fizycznej spokój pozwala uwolnić organizm od napięć, oczyścić umysł z negatywnych myśli, a tym samym przywrócić równowagę fizyczną i psychiczną. Mentalny charakter ćwiczeń opiera się na rozwoju pełnej świadomości wykonywania każdego ruchu.

W Mental Body bardzo istotne jest stałe kontrolowanie pracy każdego aktywowanego mięśnia i pełne skupienie na starannym wykonywaniu danych czynności. Tu liczy się precyzja nie ilość powtórzeń.

 

Trening Mental Body

Trening Mental Body zalecany osobom, które zmagają się z długotrwałym stresem, zabieganych, wewnętrznie rozdartych oraz poszukujących spokoju i wyciszenia. Pozwoli on na chwilę oderwać się od świata zewnętrznego, pozbyć się nagromadzonych w umyśle myśli i odpocząć. Podczas treningu uświadomisz sobie, jakie mięśnie pracują przy danych czynnościach, jakie uczucia powinny Ci towarzyszyć w momencie napinania, rozluźniania czy rozciągania poszczególnych części ciała.

Nauczysz się również prawidłowych technik oddychania. Ćwiczenia Mental Body polecane są także w celu wzmocnienia mięśni i nadania sylwetce gibkości oraz smukłości.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28012 )
Array ( [docId] => 28012 )