Co warto zobaczyć w Gdańsku podczas Euro 2012

Kategoria: Euro 2012
Autor: Łozińska Agnieszka
Data: 24-04-2012 r.

Rozgrywki Euro 2012 przyciągną do Gdańska bardzo wielu kibiców. Najważniejszym punktem w mieście będzie w tym czasie stadion, jednak nie należy zapominać, że przy okazji dopingowania można też zwiedzić miejsce, do którego przyjechaliśmy.

Zabytki i muzea

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów w mieście jest Fontanna Neptuna. Jest to także obowiązkowy punkt w przewodniku każdego kibica.

W następnej kolejności należy wstąpić do muzeum bursztynu, z którego słyną nadbałtyckie miasta Polski, a w szczególności Gdańsk.

Warto także udać się na spacer wzdłuż Traktu Królewskiego. Przy nim znajdują się najważniejsze zabytki miasta: Złota Brama, zabytkowy Ratusz, Długi Targ i Złota Kamienica. Bardzo nastrojowymi miejscami w Gdańsku są także ulica Mariacka i Bazylika Mariacka, największy ceglany kościół w Europie. Pomiędzy piłkarskim szaleństwem warto zobaczyć Katedrę Oliwską oraz przylegający do niej wyjątkowy Park Oliwski.

Zainteresowani najnowszą historią miasta powinni koniecznie obejrzeć wystawę „Droga do Wolności” oraz stanąć pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców.

Rekreacja

Będąc w Gdańsku nie można nie zażyć kąpieli w falach Bałtyku. Do dyspozycji kibiców jest ponad 20 kilometrów czystych polskich plaż. Można też odpocząć w nadmorskich lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego lub zwiedzić oliwskie ZOO.

Rozbudowana sieć ścieżek rowerowych pozwala też poruszać się po mieście wypożyczonym rowerem.

 

Gdańsk posiada też bardzo dobrą bazę gastronomiczną, a na nocne szaleństwo warto wybrać się do jednego z wielu klimatycznych klubów i pubów zlokalizowanych w mieście.

Gdańsk jest rozwijającym się miastem, bardzo mocno związanym z historią Polski. Jego niewątpliwą zaletą jest rozległa i szeroka plaża. Już teraz masa fanów piłki nożnej deklaruje spanie pod gołym niebem, co gwarantuje przeniesienie emocji ze stadionu na plażę. Przy okazji można warto również poznać zalety innych miast Trójmiasta – Sopotu i Gdyni.

Łozińska Agnieszka

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28114 )
Array ( [docId] => 28114 )