Skoki na bungee - sposób na podniesienie adrenaliny

Kategoria: Sport
Autor: Łozińska Agnieszka
Data: 10-05-2012 r.

Wielu osobom na samą myśl o skoku na bungee włosy stają dęba, inni z kolei nie potrafią odmówić sobie adrenaliny towarzyszącej tym skokom. Jedno jest pewne – liczba amatorów skoku na bungee stale rośnie.

Bungee jumping

Skoki na linie to jeden z najbardziej widowiskowych i znanych sportów ekstremalnych na świecie. Wywołuje wzrost adrenaliny i szybsze bicie serca, zarówno u osób skaczących jak i obserwatorów. Bungee jumping polega na skakaniu z dużej wysokości na elastycznej linie uplecionej z tysięcy gumowych włókien.

Staje się coraz bardziej popularny ze względu na dwa czynniki: cena skoku nie jest wygórowana, wynosi ok. 100 złotych, a jedynym wymogiem jaki trzeba spełnić by skoczyć jest pokonanie własnego lęku.

Gdzie skakać na bungee?

Najpowszechniejszym miejscem do oddania skoku na bungee jest specjalnie ustawiony dźwig. Można je często spotkać na różnego rodzaju imprezach plenerowych oraz coraz częściej w miejscowościach turystycznych. Duża ilość gapiów sprawia, że więcej osób decyduje się na pokazanie swojej odwagi właśnie przez oddanie skoku. Śmiałkowie powinni jednak pamiętać, że dźwig podniesie ich na wysokość od 50 do 90 metrów.

Doświadczonym skoczkom nie wystarczają same podnośniki. Często decydują się na skoki z mostów, wysokich budynków, skał a nawet z balonów.

 

Bezpieczeństwo podczas skoków na bungee

Najważniejszy element uprawiania tej dyscypliny. Nie można jednak ukrywać faktu, że skoki niejednokrotne kończyły się nieszczęśliwymi wypadkami, najczęściej śmiertelnymi. Dlatego obecnie muszą zostać spełnione bardzo rygorystyczne kryteria, by móc organizować skoki na bungee. Wypadki niezwykle rzadko zdarzały się wskutek awarii sprzętu. Najczęściej były powodowane błędami ludzi, za długą lub źle dopasowaną liną albo niewłaściwym zaczepieniem.

Łozińska Agnieszka

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27991 )
Array ( [docId] => 27991 )