Założenia diety kapuścianej

Kategoria: Diety
Autor: Stwora Sylwia
Data: 18-04-2012 r.

Jak sama nazwa wskazuje, kluczowym składnikiem diety kapuścianej jest kapusta, którą zjada się przede wszystkim pod postacią zupy. Ten rodzaj żywienia, ze względu na możliwość schudnięcia średnio od 3 do 6 kg w ciągu tygodnia, zaliczany jest do diet błyskawicznych.

Zupa w diecie kapuścianej

Podczas tygodniowej kuracji twoim głównym posiłkiem będzie zupa kapuściana, łatwa i szybka do przygotowania. Potrzebna Ci będzie główka kapusty białej lub włoskiej (polecana przez dietetyków), po jednej papryce w kolorze żółtym i czerwonym, 6 pomidorów, pęczek selera naciowego, 4 cebule, 250 g marchewki, pietruszka i przyprawy (bez soli). Kapustę szatkujesz, warzywa kroisz wedle uznania w paski lub kostkę. Wszystkie składniki zalewasz około 3 litrami wody i gotujesz około godziny pod przykryciem. Na koniec dodajesz przyprawy.

Dziennie musisz zjadać minimum jeden talerz zupy, górnej granicy nie ma, bo wbrew podstawowej zasadzie wszelkich diet, tym razem im więcej jesz zupy, tym więcej możesz pozbyć się kilogramów.

Inne dozwolone produkty w diecie kapuścianej

Oprócz zupy możesz włączyć do swojego menu owoce, ale tylko świeże. Suszone owoce są zabronione ze względu na dużą ilość cukrów. Warzywa dozwolone są jedynie w postaci surowej lub gotowane na parze. W czasie diety możesz jeść mięso drobiowe oraz chude ryby. Przyrządzaj je na parzy lub na grillu. Nie zapominaj o piciu przynajmniej 1,5 l wody niegazowanej. Możesz pić również kawę, herbatę czarną i zieloną oraz soki owocowe, jednak wszystkie napoje musisz wypijać bez dodatku cukru.

Ważne jest, aby po zakończeniu diety nie wrócić od razu do złych nawyków żywieniowych ponieważ stracone kilogramy mogą bardzo szybko powrócić i to nawet w większej ilości. Aby uniknąć efektu jo-jo, staraj się zwiększać kaloryczność posiłków o 300 kcal tygodniowo.

Dieta kapuściana jest bardzo uboga w składniki odżywcze, dlatego nie zaleca się jej stosowania przez okres dłuższy niż jeden tydzień, z kilkumiesięcznym okresem przerwy pomiędzy kolejnym cyklem. Nie jest zalecana kobietom w ciąży, matkom karmiącym piersiom oraz osobom z cierpiącym na niedokrwistość.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29563 )
Array ( [docId] => 29563 )