Jak zorganizować grilla i się nie narobić

Kategoria: Grill
Autor: Balcewicz Justyna
Data: 30-04-2014 r.

Sezon grillowy rozpoczęty. Teraz tylko ładna pogoda na weekend i aż się chce zorganizować grilla i spędzić czas ze znajomymi na świeżym powietrzu. A potem dopada nas masa wątpliwości, bo przecież trzeba zaprosić gości, przygotować jedzenie, zrobić zakupy… Na szczęście takie spotkanie przy grillu można przygotować w bardzo prosty sposób.

Dobrym pomysłem jest poproszenie o pomoc przyjaciół, z którymi chcesz się spotkać. Możesz przecież rozdzielić wiele zadań między nich. Niech jedna osoba dzwoni i zaprasza znajomych, a druga przygotuje listę zakupów. Nawet do supermarketu możecie wybrać się wspólnie, żeby było weselej. Możesz też przekazać gościom, że tym razem każdy robi zakupy dla siebie, a ty zapewniasz tylko grilla i węgiel. To zdecydowanie ułatwi organizację, a do tego goście przywiozą potrawy, które sami najbardziej lubią.

Bez względu na to, czy zrobisz zakupy sama, czy też nie, poproś gości o pomoc w przygotowaniu sałatek, dipów do mięsa i sosów. Dla ciebie zaplanowanie menu i wykonanie 5 różnych potraw będzie zadaniem na pół dnia, a dla nich przygotowanie jednej sałatki to żaden problem. Z pewnością wszyscy się ucieszą z takiego rozwiązania, bo będą mogli pochwalić się swoimi wyrobami.

Pamiętaj, żeby dobrze zaplanować zakupy. Niech na twojej liście poza węglem i podpałką znajdą się też serwetki, worki na śmieci i tacki do grilla. Koniecznie kup jednorazowe naczynia, których potem nie będziesz musiała sama zmywać. O pomoc w sprzątaniu też możesz poprosić kogoś z przyjaciół, tylko najlepiej zrób to jeszcze przed planowaną imprezą – potem może się okazać, że nagle wszyscy spieszą się do domu.

Grill ze znajomymi to fantastyczny sposób na spędzenie miłego popołudnia i nie warto z niego rezygnować jedynie z powodu nawału obowiązków. Dobra organizacja i współpraca wszystkich gości to podstawa. Nie bój się rozdzielić zadań i poprosić o pomoc przyjaciół. Z pewnością zaangażują się w przygotowania i razem spędzicie cudowny czas.


Zobacz także:

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28412 )
Array ( [docId] => 28412 )