Gdzie najtaniej poddać się zdrowotnym i upiększającym zabiegom? (2)

Kategoria: Kraje
Autor: Omelczuk Maria
Data: 05-10-2012 r.

W pierwszej części artykułu przyjrzeliśmy się jak wygląda turystyka medyczna na naszym kontynencie – gdzie w Europie warto poddać się zdrowotnym czy też estetycznym zabiegom, korzystając z fachowej opieki lekarzy na najwyższym poziomie przy równoczesnym obniżeniu kosztów leczenia. Teraz pora zobaczyć jak wygląda sytuacja w innych krajach świata.

  • Indie - ściągają tam nie tylko poszukujący sensu życia jogini, ale także ludzie cierpiący na problemy z oczami. Jaskra, katarakta czy odwarstwienie siatkówki to nic trudnego dla wysokiej klasy hinduskich okulistów i chirurgów, którzy najczęściej kończą studia na najlepszych uniwersytetach za granicą i tam też zdobywają medyczne szlify, potem zaś wracają do Indii, aby kontynuować praktykę lekarską w swej ojczyźnie. Najsłynniejszym instytutem okulistycznym w tym kraju jest Aravind Eye Hospital założony w 1976 roku przez doktora G. Venkataswamy (znanego jako „Dr V.”) w mieście Maduraj. Składa się on ze szpitala, kilku klinik, centrum badawczego, laboratoriów oraz instytutu szkolenia okulistów i optyków. Dr V. i jego uczniowie leczą nie tylko bogatych obcokrajowców, którzy z całego świata masowo przyjeżdżają do kliniki Aravind. Pomogli oni także już prawie 3 milionom swoich rodaków, często przeprowadzając zabiegi charytatywnie.

  • Tajlandia – znana nie tylko z pięknych plaż i seksturystyki, lecz również ze światowej sławy specjalistów wykonujących operacje zmiany płci. Ściągający w tym celu do Bangkoku mężczyźni muszą zapłacić za taki luksus od około 9 000 do 20 000 USD. Kobiety operacja ta kosztuje nieco drożej, bo aż od 12 000 USD (o cenie decyduje tutaj wielkość penisa – przeszczepienie dużego członka to wydatek rzędu ponad 20 000 USD). Jednakże dla obywateli Stanów Zjednoczonych oraz Europy Zachodniej to i tak spora oszczędność, u siebie bowiem zapłacili aż 3 razy tyle!

WAŻNE !!! Jeśli zamierzasz zostać turystą medycznym (nawet gdyby miało to być tylko jeden jedyny raz w życiu), koniecznie się do tego odpowiednio przygotuj! Sprawdź rynek, zasięgnij opinii ludzi, którzy korzystali z podobnych usług, a kiedy wybierzesz już klinikę, upewnij się czy wszystko jest z nią w porządku, czy klienci są zadowoleni. Nie decyduj się na tańszą opcję tylko dlatego, bo chcesz wydać mniej pieniędzy! Pamiętaj, że przede wszystkim chodzi o twoje zdrowie, które jest bezcenne!

Omelczuk Maria

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28795 )
Array ( [docId] => 28795 )