Jak dostać się do Chin

Autor: Szulborska Alicja
Data: 05-06-2012 r.

Państwo Środka od czasów Marca Polo cieszy się zainteresowaniem podróżników z całego świata. Kraj za Wielkim Murem posiada nie tylko bogatą historię i kulturę. Na jego terytorium znajduje się wiele ciekawych miejsc. Jakie formalności należy spełnić i w jaki sposób można dotrzeć do Chin?

Wiza

Obywatele polscy chcący dostać się na teren Państwa Środka powinni posiadać wizę pobytową lub tranzytową oraz paszport ważny przynajmniej na 6 miesięcy przed terminem upływu jego ważności. Będąc już na terytorium Chin można przedłużyć ważność wizy. Należy pamiętać jednak o tym, że procedura ta możliwa jest jedynie w dużych miastach w Biurach Bezpieczeństwa Narodowego w Wydziałach Kontroli Ruchu Osobowego Cudzoziemców i trwa ok. 5 dni.

Wyjazd zorganizowany lub prywatny

W podróż do Chin można wybrać się prywatnie lub skorzystać z ofert biur podróży. Jeśli planujecie po raz pierwszy wybrać się do Państwa Środka najlepiej wybrać opcję wycieczki zorganizowanej lub wyjechać ze znajomą osobą, która odwiedzała ten kraj wcześniej. Forma wyjazdu zorganizowanego nie należy do najtańszych, ale nie będziecie musieli o nic się martwić a biuro zapewni Wam pilota wycieczki.

Samolotem

Bilety można kupić przez biuro podróży lub bezpośrednio u przewoźnika. Nie zapominajmy także, że odpowiednio wcześniej zakupiony bilet to mniejsze koszty.

Warto wiedzieć, że po czterech latach LOT wznowił loty do Państwa Środka, konkretnie z Warszawy do Pekinu. Rejsy będą odbywały się trzy razy w tygodniu we wtorki, czwartki i niedziele.

Dobrym pomysłem jest także lot do Hongkongu. Stamtąd już łatwo dotrzeć do wielu lokalizacji na terenie Chin kontynentalnych. Generalnie z Europy najłatwiej dolecieć do Pekinu.

Pociągiem lub autobusem

Do Chin można także dotrzeć pociągiem z Rosji czy Kazachstanu, a jeśli korzysta się z lokalnych, najtańszych przewoźników, koszty znacząco maleją. Podróż taka trwa jednak o wiele dłużej. Połączenia autobusowe z Chinami kontynentalnymi mają m.in. Pakistan, Nepal, Wietnam.

Szulborska Alicja

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28914 )
Array ( [docId] => 28914 )